Klima Çarpmasının Belirtileri Nelerdir?

Klima Çarpmasının Belirtileri Nelerdir?
12 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 229 kez okundu.

Klima çarpmasının belirtileri nelerdir?Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, güneş ve bunun eşliğinde sıcak kendini iyiden iyiye gösterdi. Yaz aylarında evde ve ofiste olmazsa olmaz klimalar kullanılmaya çoktan başlandı. Ancak tüm ortamı değiştiren ve serinlik sağlayan klimalar kimi zaman zararlı olabilmekte. Yaz aylarında klima çarpması sıkça yaşanan sorunlardan biridir. Bu yazımızda sizler için klima çarpmasının belirtileri nelerdir bunun hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Uzun süre klimalı ortamda kalan insanlarda bir anda sıcağı çıktığı takdirde hava değişimi bilet ile birlikte bir takım sorunlar yaşanabilir. Bu sebeple klima ideal bir getirilmeli ve nemi de sabitlenmelidir. Klimanın ısısı 20 ile 25 derece arasında olmalı nem olarak da %40 lık bir nem seviyesi yeterli olacaktır.
Klima çarpmasının belirtilerine baktığımızda ilk olarak halsizlik karşımıza çıkar. Bununla birlikte diğer bir belirti ise kişide ateş yükselmesi görülür aynı zamanda huzursuzluk boyun omuz ve sırt bölgesinde tutulmalar ve göğüs ağrıları görülebilmektedir. Tüm bunlara ek olarak kişiden isteksizlik ve uyku hali görülebilmektedir.
Kişi kendini yorgun hisseder ve güneşe çıkması ile birlikte aşırı derecede bir baş ağrısı gözlerde ağrı ve boyunda tutulmalar yaşanır. Bu sebeple sıcak yaz günlerinde ofiste yahut evinizde klima açık ise derecesini 20 ile 25 arasında tutmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda eğer dışarı çıkacaksınız klimayı kapatıp öncelikle evin ısısını alışmalı sonrasında güneş ışığına çıkmalısınız. Genel olarak klima çarpmasının belirtilerine baktığımızda herkes de aynı belirtiler görülebilmektedir. Eğer Vücut direnci düşük ise bu belirtilerin ardından kişi soğuk algınlığına yakalanabilir. Nezle ve grip söz konusu olabilir ve burun akıntısı geniz akıntısı aşırı derecede boğaz ağrısı faranjit ve bronşit gibi sorunlar görülebilir. Uzun süre devam eden yan etkiler mevcut ise uzman bir doktordan destek alınmalıdır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git