Kırışıklık İçin Bakım Önerileri

Kırışıklık İçin Bakım Önerileri
21 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 220 kez okundu.

Kırışıklık için bakım önerileri.Yaş ilerledikçe maalesef kırışıklıklar baş göstermeye başlıyor. Kadınlar olarak olabildiğince kırışık görünümü azaltmak için bir sürü ürünler kullanıyoruz, bazen doğal ürünler işimizi görüyor. Şimdi kırışıklık için bakım önerilerine bir bakalım:

Öncelikle, burada düzenli bir şekilde cildinizi nemlendirmeye özen gösterin, cildinizi kuru bırakmamaya gayret edin. Her yerde karşımıza çıkar, stres. Kırışıklık oluşumu yadsınamaz bir etkisi vardır bu yüzden ister iş olsun ister başka konular; kendinizi strese sokmamaya, kasmamaya özen gösterin. Bunların yanında güneşin kırışıklık için çok büyük bir etkisi vardır, o yüzden cildinizi güneşe çok maruz bırakmayın ve mümkün mertebe güneş kremleri ile korunun. Tabi ki kırışıklıklardan korunmak için doğal yollar da pek tabii mevcut. Mesela, en basitinden Hindistan cevizi yağı. Herhangi bir kısıtlaması yok, vücudun her yerine her akşam uygulanabilir ve bu da oluşacak olan kırışıklıkların bir müddet size uğramamasını sağlar. Ayrıca, kullanacağınız üzüm suyu da kırışıklık için gayet kullanılabilir. Üzümün suyunu yüzünüze belki bir pamuk yardımı ile yedirebilirsiniz.

Daha sonrasında ayrıca bir daha yüzünüzü yıkamanıza gerek kalmaz. Önemli bir diğer doğal yöntem olarak ta Omega3 ürünleridir. Ton Balığı veyahut alabalık gibi besinler cildin normal normal bir düzeyde nemlilik seviyesinde kalmasını sağlar. Bu yüzden de doğal kırışıklık önleyiciler arasında yerini alır.Son bir öneri olarak; ne yediğinize özen gösterin. Çünkü; her tükettiğiniz besinin cildinize muhakkak ki bir etkisi vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git