Kiraz Sapı Çayının Faydaları Nelerdir ?

Kiraz Sapı Çayının Faydaları Nelerdir ?
1 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 231 kez okundu.

Kiraz sapı çayının faydaları nelerdir ?Kiraz sapının içinde bol miktarda A. B1 ve C vitamini bulunur. Kiraz, halk arasında bilindiği gibi kendisini yiyen ya da çayını içen kişileri de sapı gibi incecik yapar. Kirazın sapı, sağlığa faydalıdır. Kiraz yedikten sonra saplarını atmamalı ve onu çay gibi demleyerek her gün en az bir bardak içmeye özen göstermelisiniz. Kiraz sapı çayı, susuzluğu giderir ve aynı zamanda çok iyi bir idrar söktürücüdür. Her gün düzenli olarak alındığı zaman vücudunuzdaki etkisine kendiniz de inanamayacaksınız.

Hızlı kilo vermenize yardımcı olurken aynı zamanda kiraz sapı, vücuttan tüm toksinlerin atılmasını ve arınmanızı sağlar. Kiraz sapı, böbrekler için faydalıdır ve kanı temizler. Böbreklerinizde kum ve taş oluşumunu önler. Eğer böbrek taşı ya da kumu var ise onların atılmasına yardımcı olur. Kirazda olduğu gibi kiraz sapı da kilo vermede her zaman yardımcı olur. Bunun yanında idrar yolu enfeksiyonlarının atılmasını sağlar.

Kiraz sapı çayının yapımı da oldukça basittir. Kiraz saplarını bir bardağın içine koyduktan sonra üstüne sıcak suyu dökerek kiraz sapı çayını demleyebilirsiniz. Bu çay, hastalıklardan korunmanızı sağlarken aynı zamanda bağışıklık sisteminizin güçlenmesine de yardımcı olur. Kiraz sapı, insanı rahatlatır ve daha sakin olmasını da sağlar. Fakat fazla kiraz sapı çayı tükettiğiniz zaman midenizi bozabilir, ishal gibi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git