Kil Maskesi Tarifi

Kil Maskesi Tarifi
10 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 76 kez okundu.

Cilt için birçok maske tarifleri vardır bu maske tarifleri için de en çok yarar sağlayan tüm cilt sorunlarına çözüm arayan maske kil maskeleridir kil maskelerin geçmişi baya eskiye dayanır uzun yıllardır kadınların cilt problemlerine çözüm sunan ve güzelliklerine güzellik katan değerli bir maskedir. Kil maskelerin birçok tarifi vardır biz en hızlı şekilde sonuç veren sorunları gideren üç maske tarifi vereceğiz sizlere.

Bir yemek kaşığı beyaz kil, bir yemek kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı aspirin tozu bunları küçük bir kapta iyice karıştırın iyice kıvam bulsun. Ardında göz çevresi ve dudaklarınız hariç tüm yüze uygulayın 15-20 dakika kadar uygulamayı yüzünüzde bekletin ardında ılık su ile yıkayın yüzünüzü maskeleri yaparken dikkat etmeniz gereken plastik ve ya cam kap kulanın karıştırmak için de tahta ve ya plastik kaşık kullanın bunlara dikkat edin. Bu maskeyi haftada iki defa uygulayın ve 4 uygulama ile oluşan siyah noktalar, sivilceler, pul pul olan cilt, kırışıklar sorunuz ortadan kalkacaktır.

İki yemek kaşığı kil, iki yemek kaşığı gül suyu ve bir çay kaşığı kayısı çekirdeği yağını bir kapta iyice karıştırın kıvam bulamasa gül suyun da biraz daha ekleyin maske kıvamı sağlayın. Temizlenmiş arınmış cildinize uygulayın göz çevresi ve dudaklar haricinde 20 dakika kadar bekletin ardın da yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu maske hafta bir defa ve üç uygulama yeterli olacaktır. En önemli özelliği cildin de iki ton açacaktır. Bu maskenin yararları, cildi beyazlatır, lekeleri giderir, siyah nokta gidericidir ve birkaç uygulama sonrası da ciltteki kırışıkları alır.

İki yemek kaşığı kil ve bir yemek kaşığı süt tozu ve gül suyu bir kabın içine süt tozu ve kili boşaltıyoruz ve üzerine yavaş yavaş gül suyu ilave ediyoruz yoğurt kıvamı kadar gül suyu ekliyoruz. Ardın da kıvam bulunca cildimize uyguluyoruz uygularken yavaş yavaş masaj yapıyoruz cilde iyice nüfus etsin diye 20 dakika kadar bekleyip ardın da ılık su ile yıkıyoruz. Haftada da bir defa ve üç uygulama ile tüm cilt sorunuzdan kurtulacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git