Kil Maskesi Hangi Ciltlere Uygulanır?

Kil Maskesi Hangi Ciltlere Uygulanır?
9 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 236 kez okundu.

Kil maskesi hangi ciltlere uygulanır?İçerisinde bir çok vitamin ve mineral bulunduran, çeşitlerine göre sarı, yeşil, pembe, beyaz ve gri renklerde olabilen, asırlardır kadınlar tarafından güzelliklerini pekiştirmek ve güzelliklerinin devamlılığını sağlamak için kullanılan temizleme özelliği de olan ve en önemlisi doğada çokça bulunan kil çoğu yönüyle mucizevi bir maddedir. Eski zamanlardan bu yana kil, çamaşır ve cilt temizliğinde çokça kullanılmışken günümüzde hem erkekler hem de bayanlar tarafından cilt maskesi olarak kullanılmaktadır ve bir çok çeşidi vardır.

Yeşil ve beyaz kil çoğunlukla yağlı, sivilceli ciltler tarafından kullanılırken kuru ve hassas ciltlere kil maskesi uygulanması önerilmez. Çünkü kil içeriğindeki çoğu mineral sayesinde ciltteki toksin maddeleri, sebumu ve fazla yağı emerek ciltten uzaklaştırır. Dolayısıyla sivilcelerle kuvvetli bir şekilde savaşır ve çoğunlukla galip gelerek sivilce oluşumunu azaltır. Aynı zamanda sivilceli ciltlerin sivilce sonrasında en fazla uğraştıkları problem olan sivilce izlerini, izlerin rengini açarak yavaş yavaş yok eder. Sivilcelerin oluşumuyla savaşmaya öncelikle deri altında yatan gizli sivilceleri kuvvetle çekerek cilt yüzeyine çıkmalarını sağlamakla başlar ve ardından bunları tedavi ederek yeni sivilce oluşumlarını da uzun süreli bir şekilde önler. Aynı zamanda hem yağlı ciltli olup hem de çil gibi güneş lekesi olan ciltlerde lekelerin renklerinin açılmasını sağlayacaktır.

Tüm bunlar bir sonuç dahilinde toplanacak olursa kil maskesinin ciltteki çeşitli zararlıları emerek cildi kuruttuğu anlaşılır. Dolayısıyla kil maskesinin yağlı, sivilceli ve ihtiyaç dahilinde normal ciltler için kullanımı uygundur. Çünkü kuru ve hassas ciltlerde alerjik etki gösterebilir. Aynı zamanda cildi iyice kurutabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git