Kene Isırığı Nasıl Tedavi Edilir?

Kene Isırığı Nasıl Tedavi Edilir?
11 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 224 kez okundu.

Kene ısırığı nasıl tedavi edilir?Keneler küçük boyutlardaki daha çok oval ya da yazı şeklinde bir görüntüye sahip olan ve yaklaşık olarak 5 yada 6 tane bacağa sahip olan kırmızı kahverengi renginde gibi gözüken uçamayan parazit canlılardır. Bu canlılara daha çok çalıların olduğu ortamlarda yada otların olduğu ortamlarda yada hayvanların bulunduğu ortamlarda rastlamak mümkündür. Peki bu küçük parazitler size ısırdığı anda nasıl bir şekilde tedavi edilir biliyor musunuz? Peki bu ısırıktan sonra nasıl bir süreç uygulanır biraz bunlara göz atalım.

İlk olarak herhangi bir kene ısırması gibi bir durumla karşılaştığınız takdirde size en yakın olan hastaneye gidip uygun olan bir doktora hemen başvurmalısınız. Kene ısırığı sonrası kişilerde ateş meydana gelebilir. İşte bu durumda uygulanan ilk tedavi yöntemi belli bir takım ilaçlarla yapılan tedavi yöntemidir. Bu tedavi sırasında hasta bu evreyi anlatana kadar hastanın vücut dengesi korunur ve bununla birlikte hastanın gerekli olan kişisel desteği sağlanmış olur. Bu tedavinin ilerleyiş aşamalarında vücudun sıvı dengesi korunmakla birlikte elektrolit dengesi de korunmaktadır. Kene ısırığı sonrasında bazı kişilerin kanında pıhtılaşma bozukluğu meydana gelmektedir . Bu durumda hastalara pıhtılaşma faktörü dediğimiz faktör verilmektedir.

Eğer ki hasta ağızdan besleniyorsa onun için uygun yöntemler seçilerek hastanın beslenmesi sağlanır. Hasta düzenli kontrol evresinde iyileşme süresine devam ederse onuncu günün ardından olumlu etkiler elde etmeye başlar. Fakat bu durum herkes de aynı etkiyi yaratmaktadır. Mesela bazı hastalarda bu iyileşme süreci 4 haftayı dahil bulabilmektedir. Bu sebepten dolayı sizi kene ısırdığını anladığınız anda hemen kene ısırığı ile ilgilenen en yakın hastaneye gitmeli ve böylece tedavi sürenizi mümkün olduğu kadar hızlı ve daha başarılı bir şekilde sağlamayı sağlamış olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git