Kefir Zayıflatır mı?

Kefir Zayıflatır mı?
14 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 258 kez okundu.

Kefir zayıflatır mı?Gençlik sırrı olarak da bilinen kefir, yüzyıllardan beri bilinen ve sıkça kullanılan bir süt ürünüdür. Kefir tek başına zayıflatmasa da kefir ile birlikte diyet ve egzersiz yapmak kilo vermeyi kolaylaştırır. Her derde deva olarak da bilinen kefir, kanseri önlerken ömrün uzamasına bile katkıda bulunur. Kefirin içinde bulunan mineraller, kas ve kemik yapılarının güçlendirilmesini sağlar. Kefir, kan dolaşımını düzenleyerek kan ile ilgili meydana gelen sorunların giderilmesinde de oldukça etkilidir.

Kefirin içinde bulunan magnezyumun insan üzerinde rahatlatıcı bir etki yarattığı da tespit edildi. Kefirin son zamanlarda ülkemizde ve dünyada popüleritesi iyice arttı. Kefir, içinde bulunan mayalar sayesinde besinlerin hızlı bir biçimde sindirilerek kana karışmasına yardımcı olur ve bu nedenle zayıflamak için oldukça etkilidir. Kefirin tok tutma özelliği bulunduğu için 5-6 günde sıkı bir diyet ve düzenli bir egzersiz programı ile haftada en az 3-4 kilo verebilirsiniz.

Kefir, pek çok hastalığa faydası ile bilindiği için günde en az 1 bardak rahatlıkla içilebilir. Kefirin miktarı kişinin yaşına ve kilosuna göre arttırılıp azaltılabilir. Kefir bir ilaç değil bir ilaç gibi görülmelidir. Bu nedenle kefiri yemeklerle birlikte ya da yemeklerden sonra da rahatlıkla tüketebilirsiniz. Kefir, sinir sistemini güçlendirir, mide ve bağırsak sorunlarına da iyi gelir. Aynı zamanda kefir, sinirsel depresyonun ve uykusuzluk sorununun da ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git