Kaymak Maskesi Nasıl Yapılır?

Kaymak Maskesi Nasıl Yapılır?
20 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 264 kez okundu.

Kaymak maskesi nasıl yapılır?İlk olarak geniş bir kap içerisine 1 adet elma alıp bir rende yardımı ile güzel bir şekilde rendelemeye başlayalım. Rendelemiş olduğumuz elma püre görünümüne sahip olacaktır. Şimdi elmaların üzerine kaymağı (3 kaşık yeterli) ekleyelim ve bu ikili karışımı güzel bir şekilde karıştıralım. Yüzümüze güzel bir şekilde temizledikten sonra bu kaymaklı maskeyi narin dokunuşlar ile yüzümüze uygulayalım. Eğer yüzümüzün herhangi bir bölmesinden rahatsızlık duyuyorsak o tarafa maskeyi daha çok sürelim. Son olarak yüzümüzü sürmüş olduğumuz kaymak maskesini yaklaşık 15 dakika kadar bekletelim ve süre dolduktan sonra bol miktarda ılık su ile yüzümüzü maskeden arındıralım. Bu maskeyi her gün yapmanıza gerek yoktur. Haftanın 2 günü uygulamanız size gayet yeterli olacaktır. Bu maske daha çok yüzdeki kırışıklıklara iyi gelmektedir.

Kaymak maskesi sadece yüzdeki kırışıkları gidermekle kalmamakta aynı zamanda nemli bir hal almasına yardımcı olarak cildin yumuşak bir hal almasını da sağlamaktadır. Bu maskeyi yaptığınız ilk andan itibaren cildinizin rahatlamış olduğunu hissedeceksiniz ve aynı zamanda yüzünüze dokunduğunuzda yumuşacık bir cildiniz olduğunu şahit olacaksınız.

Kaymak maskesini haftada yalnızca iki kez yapmak koşulu ile düzenli bir şekilde kullandığınızda yaklaşık 15 gün sonra yüzünüzde bulunan kırışıklarda bir azalma fark edeceksiniz. Evdeki malzemelerle doğal olarak hazırlayabileceğiniz ve pratik kolaylıklar sağlayan kaymak maskesi, cildindeki sorunlardan rahatsız olan kişilerin hiç şüphe duymadan yapması gereken bir maskedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git