Karma Cilt Temizleme Maskesi

Karma Cilt Temizleme Maskesi
20 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 245 kez okundu.

Karma cilt temizleme maskesi.Hepinizin de bildiği gibi herkesin cilt yapısı farklıdır. Bazı insanların cildi yağlı, bazılarının kuru, bazılarının yüzü ise hem yağlı hem de kuru olan karma cilde sahiptir.Karma cilde sahip olan bireylerin, T bölgesi dediğimiz bölgenin yani alın ve burunun yağlı olup yanakların kuru olması durumudur. Size bu yazımda, karma cilde sahip olanların ne gibi doğal ve pratik yöntemlerle cildini temizleme yöntemlerinden bahsedeceğim. Bu yazdıklarım, eminim ki karma cilt tipine sahip olan kişilerin gerçekten de çok işine yarayacak.
Evet arkadaşlar, eğer sizin ya da çevrenizdekilerin cildi böyle ise birazdan bahsedeceğim formülleri deneyin. Biri değilse diğeri sizin cildinize eminim ki iyi gelecek.
Karma cilde sahip olanlar ya çok yağlıdır ya da yağlı olmaya dönüktür. Karma cilt tipine bu yüzen de elma suyu iyi gelir.Elma sirkesi meyve asidi içerdiğinden dolayı gözenekleri sıkılaştırır. Çok yağlı bölgelerimizi elma sirkesi ile temizlersek hem cildimizi yağlardan arındırmış hem de gözeneklerinizi sıkılaştırmış oluruz.Elma sirkesinin kokusuna dayanamam diyorsanız da yarım limon suyu sıkabilirsiniz.

Diğer bir formül ise şöyle;
– yarım limon suyu
– maden suyu
– yarım greyfurt suyu
-yarım elma suyu

Bu malzemeleri bir sprey şişeye karıştırıp dolaba koyabilir her gün cildinizin yağlı bölgesine sıkabilirsiniz. Böylelikle hem gözenekleri sıkılaştırıp hem de cildinizi arındırmış olursunuz.

Bir pratik tarif daha söylüyorum şimdi;
– 1 adet elma
-2 tatlı kaşığı nemlendirici krem

Elmanın içi alınarak ezilir ve buna 2 kaşık krem eklenerek cilde maske şeklinde sürülür.20 dakika bekledikten sonra yıkanır. Bu maske karma ciltleri dengeleyici bir maskedir.
Arkadaşlar, deneyin görün. İnanın ki memnun kalacaksınız. Sevgilerimle.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git