Karınca Yağı Nedir, Ne İşe Yarar ?

Karınca Yağı Nedir, Ne İşe Yarar ?
10 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 246 kez okundu.

Karınca yağı nedir, ne işe yarar ?Eski dönemlerden günümüze değin popülerliğini koruyan bir yağ olan “Karınca Yağı”; tüylerin ortadan kaldırılmasında kullanılan bir maddedir. Karınca yağı; karınca yumurtalarından elde edilmektedir. Bu yağın hala daha kullanımı yaygındır ve yeni doğan bebekler de ileride tüylenme sorunu olmasın diye kullanıldığı belirtilmektedir.

Yüz bölgesi dahil, hassas bölgelerde de kullanımı tavsiye edilmektedir. Doğal olmasından ötürü, herhangi bir sakıncası da bulunmamaktadır. Yan etkisinin de olmadığı söylenmektedir. Etkisini; bölgeye göre bir şişeden sonra ya da 1-2 ay içerisinde gösterdiği belirtilmektedir. Kadınlar da tercih edildiği gibi, erkekler de bu yöntemi kullanabilmektedir. Lakin erkeklerde kullanım süresi ve miktarı, kadınlarınkine oranla daha yüksek olabilmektedir. Acısız ve ağrısız kullanımı sebebiyle, tercih edilme oranı halk arasında bayağı yüksektir.

Kullanımı şu şekilde tavsiye edilmektedir:

Tüylerinizi kökten alan yöntemleri tercih etmelisiniz.  Yağı, tüylerin alındığı bölgeye uygulamalı ve 5-10 dakika masaj ile yedirmelisiniz. Tüylerin alımından sonraki 5 gün boyunca, uyumadan önce masaj ile yağ uygulaması tekrarlanır. Ayrıca bu işlem; tüylerin tekrar çıktığı, her seferinde aynı şekilde tekrarlanmalıdır. İlk dönemlerde gözle görülür bir azalma olduğu belirtilmektedir. Uzun süre uygulama sonrasında ise; tamamen yok olma gözlemlenir.

Karınca yağının etkisini göstermesi için; mutlaka kökten tüy alma yöntemleri tercih edilmelidir. Tahriş olmuş bölgeye uygulanmaması gerekmektedir. Epilasyon sonrasında bölge tahriş olmuş ise; soğuk bir duş aldıktan ya da üzerine soğuk uygulama yaptıktan sonra karınca yağını uygulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git