Kara Lahananın Faydaları Nelerdir?

Kara Lahananın Faydaları Nelerdir?
15 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 258 kez okundu.

Kara lahananın faydaları nelerdir?

-Karalâhana sinir sisteminin düzgün işlemesini sağlayarak başta Alzheimer olmak üzere diğer sinir sisteme hastalıklarının tedavisi, depresyon ve stresin giderilmesi için tüketilmesi gereken bir besindir. Beyin hastalıklarına karşı çok iyi bir besin kaynağıdır.

-Karalâhana C vitamini açısından zengindir bu sayede vücudun erken yaşlanmasını ve yıpranmasını önler, A, B, E, U vitaminleri, kalsiyum kemiklerin güçlenmesini sağlar, potasyum, kükürt, magnezyum, bakır ve demir minerallerini de içerisinde bol miktarda barındırır. Vücut direncini arttırır. Balla karıştırıldığında anne sütünü arttırır.

-Karalâhana kükürt bakımından zengindir, bu sayede enfeksiyonlara karşı vücudun savunulmasını, yaraların iyileşmesini sağlanır, ülserin etkilerini ve şiddetini azaltıcı özelliği bulunmaktadır.

-Kansere karşı koruyucu olduğu gibi, kemik, diş, doku dayanıklılığını arttırır, idrar söktürücüdür, bağırsak tembelliğini önler, kabızlığı giderir, bağırsak kurtlarının dökülmesini sağlar, vücuttaki zararlı bakterilerin yok olmasını sağlar, anemi(kansızlığa) iyi gelir, yaraların hızla iyileşmesini sağlar.

-Kilo vermek isteyenler mutlaka tüketmelidir; çünkü karalâhana metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar ve yağ yakımını kolaylaştırarak zayıflamayı gerçekleştirir.

-Kandaki şeker oranının düşürülmesini sağlar. İçeriğindeki kalsiyum sayesinde kemik gelişimi sağlandığı için kemik erimesinin önlenmesini sağlar.

-Astım, romatizma, siyatik, sarılık, safra kesesi, ses kısıklığı, vücuttaki toksinlerin atılması ve iştah açma gibi pek çok faydası vardır. Birde demirin vücutta tutulmasını ve depolanmasını sağlar.

-Göz sağlığı için oldukça önemli olan karalâhana yaşın ilerlemesiyle birlikte gözde oluşan problemlerin tedavisi için tüketilmesi gerekli olan bir besindir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git