Kabuk Tarçın Çayı Nasıl Yapılır ?

Kabuk Tarçın Çayı Nasıl Yapılır ?
3 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 257 kez okundu.

Kabuk tarçın çayı nasıl yapılır ?1 bardak kaynamış olan sıcak suyun içerisine orta büyüklükte olmak koşulu ile 1 adet orta tarçın kabuğunu koyunuz. (Koyacağınız tarçın kabuğunun boyu çok uzunsa ortadan ikiye keserek de çayınıza ekleyebilirsiniz) Şimdi bardağın ağzını kapatarak çayınızın demlenmesini beklemelisiniz. Demlenmesi için beklemeniz gereken süre yaklaşık 10 dakika kadar olacaktır. Artık çayınızı demlenmesi bittikten sonra tüketebilirsiniz. Bu çayı bu şekilde tüketebileceğiniz gibi sevdiğiniz bir şeyi de içerisine ekleyerek tüketebilirsiniz. Mesela bir adet siyah poşet çay eklemek istiyorsanız karışımınızın içerisine ekleyebilir ve sadece 3 dakika daha fazla bekleyerek çayınızı tüketebilirsiniz. Aynı şekilde çayın tadı hoşunuza gitmez ise tat vermek amacıyla içerisine az miktarda bal ekleyebilir ve o şekilde tüketebilirsiniz. Dilersiniz tükettiğiniz esnada çayınıza süt bile ekleyebilirsiniz.

Bu çayı tüketirken bilmeniz gereken bir noktaya değinmek isteriz. Bu çayı sıcak olarak tüketmek diye bir koşul yoktur. Sıcak veya soğuk her şekilde tüketebilirsiniz. Tarçın sadece kabuk şeklinde satılmamaktadır. Toz halinde tarçını da elde etmeniz mümkündür. İşte bu durumda ise 1 bardak kaynamış sıcak suyun içerisine 1 yada bir buçuk çay kaşığı olmak koşulu ile toz tarçın eklemeniz yeterli olacaktır. Aynı şekilde birkaç dakika demlenmesini bekledikten sonra tüketmeniz uygundur.

Tarçın kan dolaşımını arttırdığı için kilo vermenize büyük yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklardan da sizi koruma görevini sahiplenmektedir. Bu yüzden tüketmenizde büyük fayda vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git