İstenmeyen Tüyler İçin Bakım Önerileri

İstenmeyen Tüyler İçin Bakım Önerileri
21 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 269 kez okundu.

İstenmeyen tüyler için bakım önerileri.İstenmeyen Tüyler İçin Bakım Önerileri : Genellikle hemen hemen her kadının korkulu rüyası olan sorunu istenmeyen tüylerdir . Fakat yapılacak belirli bitkisel çözüm yolları ile istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür . Ev ortamın da kolaylıkla hazırlanacak bu kürler sayesinde istenmeyen tüylere veda edebilirsiniz .

Zerdeçal Kürü :

– 2 yemek Kaşığı Zerdeçal
– Bir bardak Süt

Macun kıvamı elde edilene kadar 2 kaşık zerdeçala süt yavaş yavaş eklenerek katılaşması sağlanır karıştırılarak hazırlanan bu harç özellikle yüz bölgesin de istenmeyen tüyler de etkili olmaktadır . Fakat diğer bölgeler için de uygulanmasın da sakınca bulunmamaktadır . Uygulanan bölgede 15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla temizlenmesi gerekir . Not : Zerdeçal ciltte geçmesi zor olan sarı izler bırakabilir bu izlerin oluşmaması için temizleme suyuna 1 tatlı kaşığı karbonat karıştırılarak uygulanmalıdır .

Portakal Kürü :

– 1 yemek kaşığı zeytinyağı
– 1 tüm portakalın kabuğu

Portakalın kabuğu alınarak rondodan geçirilir ve rende haline getirilmiş olur . Daha sonra bu harca 1 yemek kaşığı zeytin yağı eklenir ve karıştırılır . Kıl köklerine yakıcı bir etki bırakacak olan bu kür ile, ağda yapıldıktan sonra ağda bölgesine uygulanması uygun görülmektedir . Yaklaşık 1 saat kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkanmalıdır .

Nohut Kürü :

– Yarım kase nohut
– Yarım kase veya yarım bardak süt
– 1 yemek kaşığı zerdeçal

Krem kıvamı alana kadar tüm malzemeler iyice karıştırılır. Bu karışım istenilmeyen tüylerin yoğun olduğu bölge neresiyse oraya uygulanılır. Tüyün çıkış yönüne doğru sürülür . 30 dakika gibi bir süre kurumaya bırakılır . 30 dakika dolduğu zaman tüylerin çıkış yönünün tersine doğru ovalanarak çıkarılır . Eğer karışım sürülen bölge de çok kurumuşsa elinizi nemlendirerek çıkarabilirsiniz . Sonrasın da uygulanan bölge ılık suyla temizlenir .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git