İştahı Kesen Yiyecekler Nelerdir ?

İştahı Kesen Yiyecekler Nelerdir ?
18 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.

Değerli okurlar bu yazımızda iştahı kesen başlıca yiyeceklerden bahsedeceğiz. İştahı açan pek çok nefis yiyecek olduğu gibi iştahı kesen de bir çok şey vardır. Bunların başında ise hepimizin karşı koyamadığı bir lezzet olan tatlılar gelir. Tatlılar yemek öncesi yendiğinde iştahı büyük oranda keser. Yemek öncesi bir parça çikolata yemek bu nedenle iştahınızı anında kesecektir. İştah kesen yiyeceklerin başında çikolatayı saymak saymak doğru olacaktır. İştah kesen bir başka yiyecek ise yumurtadır. Sahur da en çok tüketilen yiyecek olan yumurta iştah kesici etkisi nedeni ile sık sık tercih edilir. Yumurta içindeki proteinler sayesinde tokluk hissi verir. Bu da uzun süre tok hissetmenizi sağlayarak iştahı yüksek oranda keser. İştah kesen ikinci yiyecek yumurtadır diyebiliriz. Elma da en az yumurta kadar tok tutucu etkiye sahip bir yiyecektir. Aç karına yenen bir adet elma tok hissetmenizi sağlar ve açlık hissini sona erdirir. Bu da uzun süre iştahınızı keser. Kilo vermek isteyen kişiler yemek öncesi bir adet elma tüketmelidir. Yulaf ezmesi ise iştah kesen bir diğer yiyecektir. Özellikle kahvaltı sofralarında sık sık tercih edilen yulaf ezmesi tok tutucu etkisi ile sıklıkla tercih edilir. İştah kesen etkisi ile kilo vermede oldukça etkilidir.

Rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yoğurtta iştah kesen yiyecekler listesinde yer almaktadır. Yemek öncesi bir kase yoğurt tüketmek kilo verme konusunda oldukça yardımcı olur. Aç iken bir kase yoğurt tüketin. Bu hem sizi tok tutar hem de iştahınızı bir anda keser. Yoğurt aynı zamanda içindeki protein ve mineraller sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. İştahı kesen bir diğer yiyecekte leblebidir. Leblebi hem kokusu hem tadı ile tam bir lezzet şölenidir. Bunun yanı sıra tok tutucu bir etkisi de vardır. Bir avuç leblebi yemeniz iştahınızı kesmeye yardımcı olacaktır. Leblebi yemekten bir kaç saat önce tüketilmelidir.

Bu sayede tokluk hissi vererek iştahınızı kesecektir. İştahı kesen yiyecekler listesinde en ön sıralarda yer alır. Brokoli de iştah kesici etkisi olan bir üründür. Kış aylarının vazgeçilmezi olan brokoli zayıflama konusunda da oldukça yardımcıdır. Akşam yemeğinde kalorisi yüksek gıdalar tüketmek yerine hafif bir brokoli salatası tüketmeniz iştahınızın kapanmasına yardımcı olacaktır. Brokoli salatası ile kısa süre içinde kilo vermeniz de mümkündür. İştah kesen bir başka yiyecek ise limondur. Limon ekşi tadı ile her ne kadar salata ve çorbalara ayrı bir tat verse de, yemek öncesi yendiğinde iştah kesici bir etkiye de sahiptir. Limonu küçük dilimler halinde doğrayarak aç iken tüketebilirsiniz. Bu şekilde yemeniz halinde limon iştahınızı kesecektir. Limon da iştah kesici yiyecekler listesine eklenebilir. Sizde bu yiyecekleri yiyerek iştahınızı kesebilir ve böylece kolayca kilo verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git