Isırgan Otu Çayının Faydaları Nelerdir ?

Isırgan Otu Çayının Faydaları Nelerdir ?
25 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 274 kez okundu.

Isırgan otu çayının faydaları nelerdir ?Isırgan otu, çıplak elle temas ettiğinde oluşturduğu kaşıntı ve tahriş hissiyle bilinen,sağlığımız için onlarca faydası bulunan bitkilerden bir tanesidir. Yüzyıllardır alternatif tıp dünyasında kullanımı yaygın olarak sürmektedir. Isırgan bitkisi doğada kendiliğinden yetişir. Tabi aktarlar için ticaretini yapmak isteyen kişiler özellikle ekerek yetiştiriciliğini ve satışını yaparlar. Şimdi ısırgan otu çayının faydalarına birlikte değinelim.

• Çok etkili bir detoks maddesidir. Vücutta bulunan ödem, şişkinli ve gaz problemlerinin giderilmesinde birebirdir. Vücutta bulunan fazla suyu ve ödemi atarak kişinin rahatlamasını sağlar.
• Yapısında yüksek oranda demir içeriği mevcuttur. Bu özelli ile ısırgan otu çayını kansızlık çeken kişilere önerebilirsiniz.
• İdrar söktürücü özelliği vardır. İdrar yolu enfeksiyonları tedavisinde de çok etkili ve faydalı bir bitki çayıdır.
• Böbrek sağlığı için de çok faydalıdır. Böbreklerin kendini temizlemesine yardımcı olur.
• Saman nezlesinin tedavisine yardımcı olur. İyileşme sürecini hızlandırır.
• Sindirim sistemi ve diğer iç organların kendini temizlemesini ve toksinleri atmasını sağlar.
• Artrit semptomlarını azaltır. Tedaviyi kolaylaştırır.

Doğru ve faydalı şekilde ısırgan otu çayı hazırlamak için ilk olarak bir su bardağı suyu cezveye alın. Kaynamaya Başlayınca içerisine 1 tatlı kaşığı kurutulmuş ısırgan yaprağını ufalayarak atın ve karıştırın. Kısık ateşte 5 dk kadar kaynatın. 5 Dakika sonra altını kapatarak demlenmeye bırakın. Isırgan otu çayımız hazır. Süzerek tüketebilirsiniz. Tatlandırmak için şeker yerine bir iki damla limon ilave edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git