İshali Önlemenin Yolları Nelerdir?

İshali Önlemenin Yolları Nelerdir?
25 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 254 kez okundu.

İshali önlemenin yolları nelerdir?İshal kişilerde genellikle mikro biyolojik olarak oluşmaktadır. Herhangi bir sebepten oluşup kişileri rahatsız bir hale sokan ishal, özellikle ve özellikle yaz aylarında daha sıklıkla yaşanmaya başlamaktadır. Peki sizi zor duruma sokan ishali engelleyebilir misiniz? Tabi ki de evet.. Gelin şimdi bunların yolları neler bir göz atalım.
İshal durumu yaşayan kişi vücudunda sıvı kaybı yaşamaktadır. Bu sebepten dolayıda ishal durumundan rahatsız olan kişiler bu sırada bol bol su tüketilmesi gerektiğini kişiler aklından hiç çıkarmamalıdır.

Kişisel temizlik ise ishal sorunu yaşayan kişilerin özellikle ikinci olarak dikkat etmesi gereken bir durumdur. Bu esnada tüketilen yiyecek ve içeceklerin bilinmeyen kaynaklı olmaması gerekmektedir. Nasıl üretildiğini bilmediğiniz sebze ve meyveleri tüketmemeye çalışmalısınız. Çünkü bunlarda özellikle yaz aylarında size bu problemin oluşmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda açıkta satılan yiyeceklerden uzak durmalı ve pastörize olmayan süt veya süt ürünlerini içmemeye özen göstermelisiniz.

İshal olan kişi bu esnada vücudundaki potasyum miktarını kaybetmektedir. Bu sırada ise karşımıza muz çıkmaktadır. Muz içerisinde potasyum bulundurmaktadır ve bu sayede vücudun kaybettiği eksikliği karşılamaktadır. Aynı zamanda kolay bir sindirime sahip olan muz ishal sorunu yaşayan kişilerin bu esnada fazla abartmadan yemesi gereken bir meyvedir.
Bir takım patojenler ishale neden olmaktadır. Eğer ki bu sorundan rahatsız oluyor iseniz taze olmak koşulu ile günde 2 yada 3 kez olmak koşulu ile taze sıkılmış bir limon suyu içmelisiniz. İshalinizi kesilmesine yardımcı olacaktır. Lifli bir gıda olan pirinç yada pirinç suyu sizin ishalinizi sert bir hal alıp eski normal haline dönmesine yardımcı olacaktır. Yarım kase kadar su alıp içerisine 3 kase kadar pirinç ekleyin ve yaklaşık 45 dakika kadar bekledikten sonra suyu süzüp için.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git