İshal Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İshal Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
8 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 230 kez okundu.

İshal tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler.Ellerinize sürekli olmak koşuluyla bol bol su ile güzel bir şekilde yıkayın. Aynı zamanda tüketmiş olduğunuz suyun temiz ve hijyenik olmasına özen göstermeye çalışın.
İshalin en çok sebep olduğu şeylerden bir tanesi ise susuzluktur. Fakat belirti olarak bazen kendisini göstermeyebilir. Bu durum bizim vücudumuzun susuz kaldığı anlamına gelmemelidir. Bu sebepten dolayı da biz önceden önlem alarak sürekli olarak su ve bununla orantılı olarak sulu besinleri tüketerek daha da fazla tüketmeye özen göstermeliyiz.
Sadece su tüketimi ile işimiz bitmiyor aynı zamanda tüketmiş olduğumuz gıdaların yani sebze ve meyvelerin de hijyenik bir şekilde bol ve güzel bir şekilde temiz su ile yıkanması gerekmektedir. Hatta imkan varsa ve istenirse sirkeli suda sebze ve meyveler bekletilerek yıkanmalıdır.
Hazırda açık olan gıdalar tüketilmemeli ve tüketilen besinler ise taze bir şekilde hazırlanmış olmalıdır. Özellikle de sıcakta tüketilmiş olan besinlerin bırakılmaması gerektiğini özen gösterilmelidir.
Bu süreç bitene kadar herhangi bir açlık durumunda direkt olarak bir şeyler yenilmeli asla ve asla aç durulmalıdır. Günde 3 kez ana öğün üç kez ise ara öğün olmak üzere toplamda 6 ürün yemek yenilmelidir.
Bu süreç içerisinde kişilerde kusma ve bulantı oluşma ihtimali yüksektir. Bunun önüne geçebilmek için ise kişilerin yavaş bir şekilde aralıklı olmak koşuluyla azar miktarda beslenmesi gerekmektedir.
Bu süreç içerisinde özellikle patates, muz, yoğurt, yağsız olmak koşuluyla pirinç pilavı, taze hazırlanmış bir şekilde meyve suları, elma, tuzlu ayran, havuç, çay gibi yiyecekler ve içecekler tüketilmelidir.
Özellikle dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi ise yağlı gıdalar, kuru baklagiller, iyi olan sebze ve meyveler, şekerli içecekler yada yiyecekler ve fazla miktarda baharat içeren besinlerin tüketilmemelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git