Hormon Bozukluklarının Belirtileri

Hormon Bozukluklarının Belirtileri
7 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

Hormon bozukluklarının belirtileri.Hormon bozukluğu hemen hemen herkesin karşısına çıkabilecek olan belli başlı bir sorundur. Bu sorunu anlamak için ise kişilerde bazı belirtiler ortaya çıkmaktadır. İşte bu belirtiler nelermiş şimdi biraz onlara göz atalım…
Kadınlar tarafından bu soruna bakıldığı zaman adet düzensizliğinden yola çıkarak durumu inceleyebiliriz. Eğer ki düzensiz olarak adet görüyorsanız, kanamalar yerli yersiz bir şekilde oluşabiliyorsa yada sık sık kanamalar meydana geliyorsa hormon bozukluğundan şüphelenebilir ve en yakın bir doktora kısa zaman içerisinde gidebilirsiniz.
Eğer ki tüyleriniz dengesiz bir şekilde çıkış meydana getiriyorsa, özellikle kadınlarda erkeklerde olduğu gibi çok fazla kıl çıkıyorsa, vücudunuzda fazla miktarda tüylenme oluşuyorsa bu durumdan şüphelenebilirsiniz. Aynı şekilde kadınlarda bıyıklarının çıkması gerekenden fazla çıkması yani adeta bir sakal gibi oluşması bu durumun bir belirtisidir. Özellikle yaşı genç olan kızlardaki en belirgin hormon bozukluğu bunların aşırı tüylenme yaşamasıdır.
Genel olarak çoğu kişi sadece yukarıda bahsetmiş olduğumuz sorunlar yüzünden hormon bozukluğu yaşandığını düşünmektedir. Oysa ki bu sebeplerin dışında da bu sorundan şüphelenmek için birçok neden vardır. Mesela sürekli uykusuzluk problemi yaşadığınızda hiç hormon bozukluğundan şüphelenmiş miydiniz? Hayır dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat artık bu durumdan şüphelenebilirsiniz. Ya da vücudunuzda halsizlik hissettiğinizde yada depresyon gibi sorunlar yaşadığınızda bu belirtileri yaşıyor olabilirsiniz.
Bazı kadınların yumurtalarında kistler meydana gelmektedir. Fakat herkes de olmasa da bazı kişilerde bu kistler hormon bozukluklarını meydana getirmektedir. Bazı genç kızların göğüslerinden durduk yere süt gelmektedir. Buda doğal olarak kişinin içini karartmakta ve şüphe düşürmektedir. İşte göğüsten genç yaşlarda gelen süt, hormon bozukluklarının belirtileri arasında yer almaktadır.
Hormon bozuklukları hafife almamanız gereken bir durumdur. Çünkü bu durum sizin sağlığınızı olumsuz yönde etkilemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git