Horlamadan Kurtulmanın Pratik Yolları

Horlamadan Kurtulmanın Pratik Yolları
14 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 264 kez okundu.

Horlamadan kurtulmanın pratik yolları. Tüketilen yemeklerin boyutu horlama oranınızla doğru bir şekilde artmaktadır. Yani akşam ne kadar ağır yemek yerseniz gece uyurken horlamanız bir o şekil artış gösterir demek istiyoruz. Aynı şekilde içmiş olduğunuz içkinin türü dahi horlamayı etkilemektedir. bu sebepten dolayı akşam yemeklerini fazla abartmamalı ve az ve öz yemeye özen göstererek bu problemden kurtulmayı sağlamalısınız. Yine aynı şekilde içtiğiniz içeceğin şiddetine de bir o kadar dikkat etmelisiniz.

  • Sigara her şeye sebep olduğu gibi horlama problemine de sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı en kısa zamanda sigarayı bırakmalısınız. Yada yok ben bırakamıyorum gibi şeyler diyorsanız içtiğiniz sigara sayısını azaltarak yola ilk adımı atabilirsiniz.
  • Kilonun oranı ile horlama oranı aynı artışı göstermektedir. Daha kilolu bir insan zayıf insandan daha çok horlamaktadır. Bu sebepten dolayıda kilolu kişiler olsun zayıf kişiler olsun her ne olursa olsun bol bol spor yapmalıdır. Özellikle de doğa yürüyüşü ve temiz hava size birebir iyi gelecektir.
  • Bu derde en iyi yöntemlerden birisi sizin yapınıza uygun olacak bir yastık almaktır. Bunun için ilgili bir doktora başvurabilirsiniz. Emin olun bu yöntem birebir işe yarayacak siz ve etrafınızdaki kişiler adeta bir kuş gibi rahatlayacaktır.
  • Yattığınız odanın havadar olmasına dikkat etmelisiniz. Çok sıcak ve havasız olan bir oda sizin daha çok bu problemle karşı karşıya kalmanıza neden olabilmektedir. Çünkü bu durum burun deliklerinizi uyku esnasında tıkanmasına yol açar. Bu sebepten dolayı ara ara pencerenizi açıp içeriyi havalandırın. Bazı kişilerde bu olay üst seviyelerde gerçekleşmektedir. Bu tarz durumda ise yatma pozisyonunuzu değiştirmek en doğru tercihlerden birisidir. Bunun için daha çok yüzüstü yatmayı veya yan yatmayı denemeniz gerekecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git