Horlamadan Doğal Yollarla Kurtulmak Mümkün müdür?

Horlamadan Doğal Yollarla Kurtulmak Mümkün müdür?
7 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 208 kez okundu.

Horlamadan doğal yollarla kurtulmak mümkün müdür?Gündelik ihtiyaçlarımızın en önemlisi uykudur. Sağlıklı bir şekilde uyuyabilmek için solunum yollarının da sağlıklı olması gerekir. Bu bağlamda bakıldığı zaman sağlıksız bir şekilde uykunun en önemli belirtisi horlamadır. Bir insan uykusunda horlamaması için doğal yollardan faydalanabilir. İlk olarak bahsedilebilecek yöntem çay ve bal karışımıdır. Çay ve bal karışımının tadını sevmeyenler için çay yerine limon ve su karışımı kullanılabilir. Horlamanın engellenmesi için yastık seçimi de bir hayli önemlidir. Yastığın rahat olması ve uyku sırasında tercihen alçak olması horlamanın önüne geçilebilecek bir çözümdür. Gün içerisinde su içmeniz de doğal çözümler arasında yer almaktadır. Vücudun su ihtiyacı karşılanmadığı takdirde horlama kaçınılmaz olacaktır. Bu bağlamda nane yağı ya da lavanta yağı da işe yarayacaktır. Yastığa damlatacağınız bu yağlar ile horlamanız kesilebilir.
En fazla bilinen yöntemlerden biri de Isırgan Otudur. Vücut sağlığı açısından bakıldığı zaman horlamayı azaltmak için solunum yollarının sağlığı da kontrol edilmelidir. Bu bağlamda bakıldığı zaman c vitamini de oldukça önemlidir. Dengeli beslenmek ve spor yapmak, gerektiği kadar meyve ve sebze tüketmek de horlamayı azaltan faktörler arasındadır. Sigara ve alkol tüketimini etkileyen nedenler arasındadır. Bu alışkanlıkların azaltılıp ve hatta bırakılması horlamaya azaltacaktır. Gün içerisinde fazla yorulmak da horlamaya sebep olur. Bu yüzden yaşam tarzınızı da değiştirmenin faydalı olacağı yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Yatış pozisyonu da bu konuda oldukça önemlidir. Rahatça nefes alabileceğiniz pozisyonun seçmeniz uyku kalitesi açısından da önem taşır. Kaliteli bir uyku daha dinç uyanmanızı sağlar. Böylelikle gün içerisinde daha enerjik olmanızda mümkün hale gelecektir.
Genel olarak bakıldığı zaman horlamanın önüne geçilebilecek bazı faktörler mevcuttur. Bu durum için yaşam stiline daha çok dikkat edilmeli, hayatınızda spora yer vermeli ve dengeli beslenmeye özen göstermeniz horlamayı azaltacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git