Hassas Ciltler İçin Doğal Cilt Toniği Nasıl Yapılır?

Hassas Ciltler İçin Doğal Cilt Toniği Nasıl Yapılır?
21 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 265 kez okundu.

Hassas ciltler için doğal cilt toniği nasıl yapılır?.Hassas Ciltler İçin Doğal Cilt Toniği Nasıl Yapılır: Cilt toniği şüphesiz ki cilt temizliğinin vazgeçilmez malzemesidir . Cildinizi sabun , köpük , jel vb. maddelerle temizleyebilirsiniz fakat tonik ile temizlemeniz derinlemesine bir temizlik sağlayacaktır . Ayrıca cilt temizliğiniz de tonik kullanmanız cildinizin beslenmesini ve nemlenmesine fayda sağlayacaktır . Piyasa’da satışa sunulan cilt toniklerinin orjinal ürün kapasitesinde olanları çok pahalı olmasıyla beraber içerisin de çok fazla kimsayal madde bulundurmaktadır . Bu kimyasal maddelerin kana karışması hayatınız boyunca kanserojen maddelerle savaşmanıza zemin hazırlarken , alkol tüketimi ve alkol içermesi de cildinizi fazlasıyla yıpratmaktadır . Hesaplı ve son derece doğal tonikleri eviniz de hazırlamanız aslında çok zor olmakaktadır .

Ev’de Hassas Ciltler İçin Doğal Cilt Toniği Hazırlanmasının Püf Noktaları : Tüm Ciltlere Uyum Sağlayan : Elma Sirkesi Toniği : Elma Sirkesinin asit oranının fazla olması sebebiyle cildinize direk uygulanması tavsiye edilmemektedir . Malzemeler : 1 su bardağı içme suyu , 1 yemek kaşığı elma sirkesi , kuşburnu ya da lavanta yağı , 8- 10 damla limon suyu kullanılır . Aşırı pürüzlü ciltlerin rüyası olan Aloe veralı Canlandırıcı Tonik : Aloe vera tüm cilt tiplerine uyum göstermektedir.

Eğer cildiniz de aşırı kuruluk, aşırı yağlılık veya aşırı sivilce varsa bu tarifi mutlaka uygulamalısınız . Malzemeler : 1 su bardağı içme suyu , 1 yemek kaşığı aloe vera jeli ( Eğer evinizde taze olarak yetiştiriyorsanız bir yaprak aloe veradan jel elde edebilirsiniz ) Diğer cilt tiplerine göre ekstra tarafiler : Eğer cildiniz çok yağlı ise : içerisine 8-10 damla badem yağı , hindistan cevizi yağı ya da naturel zeytinyağı ekleyebilirsiniz . Cildiniz çokhassas ise : 8-10 damla gül suyu , papatya yağı veya gül yağı ekleyebilirsiniz . Cildiniz çok yağlıysa : 8-10 damla limonsuyu veya çam ağacı yağı ekleyebilirsiniz . Cildiniz çok sivilceye meyilliyse : 8-10 damla sedir ağacı yağı veya sefa ağacı yağı bulunamıyorsa portakal yağı eklenebilir .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git