Hafızayı Güçlendiren Bitki Çayları

Hafızayı Güçlendiren Bitki Çayları
15 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

Hafızayı güçlendiren bitki çayları.İnsanlar;sürekli,unutkanlıktan ,bazı şeyleri kolay kolay hatırlayamamaktan şikayet eder dururlar. Her insanın farklı bir anlama kapasitesi ve düzeyi vardır. Bazı insanların hafızalarında sözel veriler daha fazla kalırken bazı insanların ise sayısal veriler daha fazla kalır. Her insan hafızasıyla vardır ve de var olur. Bu yüzden insanlar hafızalarını güçlendirmek amacıyla da çeşitli yollara başvururlar. Beyinin fonksiyonlarının yerine getirilebilmesi için insanlar düzenli beslenir ve vitamin , mineral gibi ihtiyaçların karşılanmasını sağlar. Bunların yanında da çeşitli bitkisel yollara başvurur. Bu bitkisel yöntemlerden en çok kullanılanı bitki çaylarıdır. Bitki çaylarının kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi vardır ve böylece kolaylıkla anlamamıza yardımcı olur. Ayrıca bitki çaylarının artı bir özelliği ise vücuttaki toksinleri atarak insan hafızasının güçlenmesini sağlar.Ayrıca bitki çayları vücut için gerekli olan vitamin ve mineralleri içerir. Şimdi ise hafızayı güçlendirmeyi sağlayan bitki çayları ve bu çayların yararlarından bahsedeceğim.

Ginkgo Biloba Çayı: Çin’in doğusunda yetişen ve Çin’in en eski ağaçlarından olan ginkgo ağacının yapraklarından yapılan ginkgo biloba çayı kan akışını hızlandırıcı etkiye sahiptir. Böylece beyne daha çok oksijen gitmesini sağlayarak hafızayı güçlendirmeye yarıyor.Bazı araştırmalar ise bu çayın , kısa vadeli belleği geliştirdiğini söylüyor. Biloba çayını iyi bir şekilde demlemek için kaynamış suya 5-6 yaprak bilobayı atarak 7-8 dakika demleyerek için.

Biberiye Çayı : Biberiye, çeşitli yemeklere sadece tat vermesi amacıyla konulsa da aslında bir çok yararı vardır. Zayıflatıcı ürünlerin hemen hemen hepsinde biberiye bulunur. Kanseri önlediği gibi hafıza güçlendirme etkisi de vardır. Hafızayı güçlendirdiği gibi zihin açıklığına da faydalıdır.

Adaçayı: Stresi azaltıcı ve sakinleştirici özelliğinin yanında hafızayı güçlendirici etkisi de vardır. Ada çayı nörolojik fonksiyonları geliştirici etkisi vardır . En çok içilen ve etkili çaylardan birisidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git