Günlük Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Günlük Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?
27 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 219 kez okundu.
Günlük cilt temizliği nasıl yapılır?Günlük cilt temizliği sabah yüzünüzü yıkadığınız anda başlar. Gece boyu yüzünüzde biriken ter, göz çapağı gibi durumlar güzelce temizlenir. Sabahları yüzünüzü ılık su ile yıkamanız tavsiye edilir. Gün boyunca yüzünüz dış çevreden gelen bir çok zararlı uyarana maruz kalır. Bu nedene gün içinde de bir kaç kere yüzünüzü yıkamanız tavsiye edilir. Gece olduğunda ise, yüzünüze daha dikkatli bir bakım yapmanız gerekir. Gün içinde nem seviyesi değişmiş cildinizi nemlendirmek için bir krem kullanmanız uygun olacaktır. Eğer kuru bir cildiniz varsa zeytinyağı özlü kremleri tercih etmeniz önerilir.
Eğer daha kuvvetli bir şey isterseniz de, Hindistan cevizi yağı ya da badem yağı özlü ürünleri satın alabilirsiniz. Sıcak havalarda güneş kreminizi ihmal etmemelisiniz. Makyajınızı ise yatmadan önce değil de eve gelince hemen çıkarmanız daha doğru olacaktır. Genellikle yüz makyajı silinirken özellikle rimel ihmal edilir. Bu konuda dikkatli olmanız ve makyaj temizleyicileri de yüzünüzden ılık bir su ile uzaklaştırmanız önerilir. Eğer lekelenmeleriniz varsa gül suyu kullanmanız tavsiye edilir.
Günlük cilt bakımının önemli bir kısmını da düzenli duş almak oluşturur. Sabahları duş almak gece almaktan daha iyi görülür, böylece gece uykunuz etkilenmez. Düzenli bir uyku ve düzenli beslenmek aslında cilt sağlığınız üzerindeki en önemli faktörlerdir. Eğer cilt bakımınıza daha fazla önem göstermek istiyorsanız yüzünüzü zaman zaman sade soda ya da maden suları ile de yıkayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git