Gül Yağının Cilde Faydaları

Gül Yağının Cilde Faydaları
28 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 243 kez okundu.

Gül yağının cilde faydaları. Size gül yağının mucizelerinden bahsetmek istiyorum. Cildi kendine getirip yenilenmesini sağlar. Toparlayıp sıkılaşmasına yardımcı olur. Gül yağı antiseptiktir ve ciltte bakteri oluşumunu engeller. Cilt sorunlarını azaltmaya yardımcı olur. İltihaplan cildi yeniler ve ciltte oluşan bir çok kişinin baş belası olan sivilcelerin yok olmasını sağlar. Çok hızlı bir şekilde cildin yenilenmesini sağlar.

Gül yağının en çok kullanılma sebebi de izlerin kaybolmasına yardımcı olur.Sivilce izi , doğum izi, kilodan oluşmuş izi, yara izi gibi izlerin yok olmasına yardımcı olmaktadır.
Cildin beslenmesine ve nemlenmesine yardımcı olur. Cilt renginin iyice oturmasına ve parlak , canlı bir tene kavuşmanıza yardımcı olur. Düzenli kullanıldığında gül yağının faydasını çok abuk cildinizde görecek ve inanamayacaksınız. Cilde tonik amaçlıda kullanılmaktadır. Cildin gerilmesini ve daha genç durmasına yardımcı olur. Cildi gün içinde oluşan kir ve tozdan arındırıp temiz bir cilt olmasına yardımcı olur. Gül yağını cilde masaj yapmak için kullanabilirsiniz. Pamuğa 4 damla kadar dökün ve ardından cildinizi bununla temizleyin ve pamuğa baktığınızda derinlemesine nasıl temizlediğini gördüğünüzde etkisini anlayacaksınız.
Cilt dışında saça da faydası çoktur. Saç fırçasına üç dört damla damlatıp ardından bu fırça ile saçlarınızı tarayın ve eşit şekilde saçınıza yayıldıktan sonra saçınız canlı ve daha parlak bir görünüme kavuşacaktır. Doğada bu kadar eşsiz faydası olan yağla varken siz de cildinizi bu mucizevi yağların güzelliğinden faydalanmayı ihmal etmeyin bayanlar 🙂

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git