Gözenek Sıkılaştırma Önerileri

Gözenek Sıkılaştırma Önerileri
21 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 280 kez okundu.

Gözenek sıkılaştırma önerileri.Hemen hemen herkesin cilt belası olan gözenekler, kıl kökleri ve yağ bezi kanallarının yüzeye açıldığı noktada ki minicik çukurlardır. Yağlı ciltlerde daha çok görülen gözenek problemi, genç ve sağlıklı ciltlerde pek belli olmazlar. Bu minik çukurların en kötü yanı yağ bezlerinden gelen yağın hava ile temas etmesi sonucunda bir oksitlenme meydana gelerek siyah nokta oluşumuna davetiye çıkarmasıdır.

Bazı kişilerde gözenekler oldukça geniş ve fark edilebilir düzeydedir. Bunun nedenlerinden birisi, genetik yatkınlığı olmasıdır. İkinci nedeni ise yaşlanmadır. Cilt yaşlandıkça kollajen üretimi azalır. Bunun sonucunda ciltte sarkmalar meydana gelir. Üçüncü neden ise kişinin sigara kullanıyor olması ve ya çevre ve hava kirliliğine maruz kalmasıdır. Gözenekler ciltte herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Tamamen gözenekleri kapatmak mümkün müdür? Tabi ki değil. Unutulmamalıdır ki; gözenekler, bir kapı değildir ki sürekli açılıp kapansın. Bunun yerine şunu söyleyebiliriz: evet, gözenekleri tamamen kapatamayız ama sıkılaştırabiliriz. Bunun için günümüzde birkaç etkili yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki kimyasal peeling yöntemidir. Bu yöntemle ciltte ki lekeler ve yağlanmalar gözle görülür ölçüde azalır. Diğer bir yöntem ise içeriğinde retinol dediğimiz madde bulunan kozmetiklerden kullanmaktır. Retinol peelingden daha etkili bir yöntemdir. Ölü deriyi tamamen atmaktır bu ürünün amacı. Gelelim üçüncü yönteme. Bu yöntemde ise cilde 0,1 mm çapında delikler açılır ve bu deliklere destek olsun diye bir takım ilaçlar kullanır ki kollajen üretimi artsın.

Gözenek sıkılaştırma tedavilerinden en etkilisi olan lazer tedavisinde cildin en alt kısımlarına kadar inen ışınlar, cildin yağ dengesini gözle görülür ölçüde düzenler. Limon suyu ve buz küpleri evde yapılabilen yöntemler arasında yer alır. Limonun içeriğinde ki sitrik asit cildi çok iyi temizler. Yarım limon suyunu yoğurt ile karıştırıp yüzünüze sürerseniz gözeneklerinizin sıkılaştığını göreceksiniz. Yine bir bez parçasına buz küplerini koyup cildinize masaj yaparsanız hem kan dolaşımının artmasını sağlayacak hem de daha pürüzsüz bir cilde merhaba deme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git