Göğüs Sarkmasına Doğal Çözümler

Göğüs Sarkmasına Doğal Çözümler
4 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 247 kez okundu.

Göğüs sarkmasına doğal çözümler.Kadınların fiziksel görüntülerinde en çok önem verdikleri yer öncelikli olarak göğüsleridir. Dik, şekilli ve dolgun göğüslere sahip olmak her kadının istediği fiziksel görünümdür. Göğüslerdeki kas sistemi diğer organlara göre daha zayıf olduğundan ve yer çekiminin de etkisi ile göğüslerde yıllar içinde sarkmalar meydana gelebilir. Göğüs sarkmalarının en temel nedeni ise, esnekliğini kaybeden göğüs kaslarıdır.
Çoğu uzman sutyen kullanmanın göğüs deformelerine ve sarkmalarına neden olduğunu söylerken bazı uzmanlar da sutyen kullanılmaması yüzünden göğüslerde sarkmaların oluştuğunu savunmaktadır. Bu tezlerin altında yatan nedenler ise, sutyen kullanıldığında göğüs kaslarının tembelleşip zayıflaması ile göğüslerin sarkması durumu ve göğüslerin bir kas yapısı olmadığını, sutyen kullanılmadığında göğüslerde sarkmalar oluşacağını destekleyen nedenlerdir.
Göğüs Sarkmasının Nedenleri:
* Genetik olarak büyük göğüs yapısına sahip olmak
* Doğum ve emzirme
* Hızlı kilo alıp verme
* Menopoz
* Yetersiz ve düzensiz beslenme
* Yaş artışı
* Gebelik
* Yanlış sutyen seçimi
* Hormonal değişimler ya da hormon düzensizliği
* Çok sıcak su ile duş almak
* Sigara tüketimi
Göğüs Sarkmasına Karşı Doğal Çözüm Önerileri:
1. Spor yapmak bedenin ve ruhun direnci ve sağlığı için çok önemlidir. Göğüsleri diri ve dik tutacak birçok egzersiz vardır. Bunlardan en önemlisi de göğüs kaslarını çalıştıran yüzme sporudur. Şınav çekmek de göğüs ve kol kaslarını güçlendiren bir egzersizdir.
2. Göğüs sarkmalarına neden olan bir neden de sıcak su ile duş almaktır. Göğüslerinizi buz ya da zeytinyağı ile her gün ovarak diri kalmasını sağlayabilirsiniz.
3. Duruşunuzu ve yürüyüşünüzü düzeltin. Mümkün olduğunca dik durmaya özen gösterin.
4. Hızlı kilo alıp vermek de göğüs sarkmalarına neden olur. Bu nedenle yavaş ve sağlıklı şekilde kilo vermeniz gerekir.
5. C vitamini, kalsiyum ve protein bakımından zengin yiyeceklerle beslenerek cildinizin sıkılaşmasını sağlayın. Göğüs sarkmasını geciktiren sağlıklı besinlerle sarkmaları önleyin.
6. Salatalık ve yumurta sarısı ile hazırlayacağınız maske göğüs sarkmalarını önlemektedir.
7. Çemen bitkisi cilt sıkılaştırıcı etkisi ile göğüs sarkmalarına karşı çok etkilidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git