Göbek Yağlarından Kurtulmanın Yolları

Göbek Yağlarından Kurtulmanın Yolları
4 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 229 kez okundu.

Göbek yağlarından kurtulmanın yolları.Göbek yağlarından kurtulmak için öncelikle bu hedefe ulaşma kararınız kesin olmalıdır. Karar verdiğiniz andan itibaren göbek yağlarından kurtulmak için bir amaç belirleyerek o amaca ulaşmak için çalışmanız gerekir. Karın yağları iki gruba ayrılmaktadır:
* Cilt Altı Yağları: Cilt altında biriken yağlar, kolaylıkla sporla ve düzenli yürüyüşle eritilebilir.
* Karın İçi Yağlar: İç organ yağlanmasının yok edilmesi ise çok zordur. Kalp hastalıkları, şeker hastalıkları ve Alzheimer gibi hastalıklara neden olabilen iç organ yağlanması çok tehlikelidir.
Göbek Yağlarından Kurtulma Önerileri:
1. Hedef belirlemek motivasyon sağlamak için çok önemlidir. Beğendiğiniz ya da istediğiniz vücut ölçülerine kavuşana kadar kararlı ve mantıklı olun.
2. Vücut tipinizi öğrenerek yağlanmanın vücudunuzun hangi bölgelerinde daha fazla olduğunu belirleyin. Buna uygun spor yapın. Birçok vücut tipi ve bu vücut tiplerine uygun spor teknikleri vardır.
3. Ödem, vücutta su toplanması demektir. Damarlardan sızan sıvıların cilt altında toplanıp vücutta şişlik yaratmasına denir. Tuz, şeker, un gibi yiyeceklerden uzak durun. Bol bol su için. En iyi ödem atıcı sudur. Maydanoz da iyi bir idrar söktürücüdür.
4. Gaz yapan bir bünyeye sahipseniz, bünyenizde şişlik yaratan gıdalardan uzak durmanız gerekir. Rezene ve anason iyi birer gaz söktürücüdür.
5. Kabızlık sorunu yaşıyorsanız, gaz ve şişlik problemi de yaşamanız kaçılmaz olur. Bol bol su içerek vücudunuzdaki nem oranını sabitlemeniz gerekir. Lifli yiyecekler tüketerek hazımsızlık ve kabızlık sorununu giderebilirsiniz.
6. Yağlı, protein oranı yüksek yiyeceklerden kaçınmanız gerekir. Kuru kayısı, böğürtlen, taze sıkılmış meyve suyu, kiraz, çilek, vişne, fasulye, mercimek gibi yiyecekler tokluk hissi yaratarak kilo vermenize yardımcı olur.
7. Özellikle de bel ve göbek yalarından kurtulmak için kickbox, squat, tenis ve yüzme gibi sporlar yapmalısınız. Aerobik egzersizleri, mekik gibi hareketler de bel ve göbek çevresindeki yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git