Genital Bölge Varislerinin Belirtileri ve Tedavisi

Genital Bölge Varislerinin Belirtileri ve Tedavisi
13 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 214 kez okundu.

Genital bölge varislerinin belirtileri ve tedavisi.Varis denilince akla ilk olarak bacaklardaki varisler gelmektedir. Ancak sık karşılaşılan sorunlardan birisi genital bölge varisleridir. Hem estetik açısından hem de sağlık açısından son derece rahatsız edici genital bölge varisleri sürekli bir ağrıya sebep olmaktadır. Ağrılar zaman geçtikçe artış gösterebilir, adet öncesi dönemde ağrılar şiddetlenir. Gün içinde çok fazla ayakta kalındığında yahut belirli aktiviteler yapıldığında ağrı da artış durumu söz konusu olur. Aynı zamanda insel ilişki sırasında ağrılar artış gösterir İlişki sonrasında da ağrılar günlerce sürebilir.

Genital bölge varislerinin belirtilerine baktığımızda ilk olarak karşımıza bölgedeki ağrı çıkmaktadır. Yukarıda saydığımız aktiviteler sonucunda eğer genital bölgenizi bir ağrı durumu mevcut ise genital bölge varisleri ile karşı karşıyasınız demektir. Tüm bunların yanı sıra hamilelik döneminin ileriki safhalarında özellikle 5 ay sonrasında genital bölgede çok fazla ağrı şişlik ve varis benzeri görüntüler var ise bu genital bölge varislerinin oluşabileceği yahut oluştuğu anlamını taşır. Eğer genital bölge çevresinde şişlik durumu var ise bunun yanı sıra kalça bölümünde apış arası olarak adlandırılan bölümde ve bacaklarda ağrılar ve varisler var ise, bununla birlikte adet kanamalarını da bir anormallik durumu söz konusu oluyorsa, karının alt bölgesinde dokunulduğu zaman hassasiyet ve ağrı durumu mevcut ise sırt ağrılarının artış gösterdiği ise, ilişki sırasında bölgede sızı ve ağrı oluyorsa bunlar tamamıyla genital bölge varislerinin belirtileri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Belirtilerini sıraladıktan sonra yazımıza tedavi ile devam ediyoruz. Genital bölge varislerinin tedavisine baktığımızda ilk olarak ameliyat ve ameliyat dışı yöntemler olarak ikiye ayrıldığını görmekteyiz. Tedavinin amacı kişinin ağrılardan kurtulması varislerin ortadan kaldırılması ve tekrar varis oluşumunu engellemektir. Genital varisler çok ileri aşamada değilse ilaç tedavisi ön görülebilmektedir. Damarları büzüştüren içerikte ki ilaçlar genital varisler de sıkça kullanılmaktadır. Bununla birlikte Alternatif tıp olarak adlandırılan, ilaç tedavisi dışında kalan yöntemler bulunmaktadır. Bu noktada fizik tedavi, akupunktur tedavisi gibi yöntemler ile rahatlama ve varislere çözüm bulunabilmektedir. Eğer genital bölge varisleri çok ileri aşamada ise ameliyat ön görülebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git