Gece Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Gece Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
22 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 264 kez okundu.

Gece cilt bakımı nasıl yapılır?Cildimiz en önemli ve en çok göze çarpan aksesuarımızdır. Gün boyu en çok yorulan en çok yıpranan cildimizdir. Bu nedenle cildimize gereken özeni göstermek bakımını yapmak hem sağlığımız hem güzelliğimiz için önemlidir. Cilt bakımını özellikle de makyaj yapıyorsak yani kimyasal ile cildimizi çok sık karşı karşıya getiriyorsak daha da önemsemeliyiz. Çünkü sürdüğümüz kimyasallar gözeneklerimizi tıkar ve cildimizin hava almasını engeller, cildi yağlandırır. Ne yazık ki sonucunda da hiç ummadığımız kötü sonuçlarla karşılaşır yaşlanma belirtilerine erken yaşta maruz kalırız. gece cilt bakımına geçmeden önce dışarıdan gelir gelmez makyajımızı temizleyip cildimizi kimyasaldan uzaklaştırmalıyız. Biliyoruz ki makyaj gözeneklerimiz takıyor ve cilt nefes alamıyor.

Cilt tipinize uygun bir makyaj temizleme jeli, suyu ve ya kremi kullanabilirsiniz. Eğer gözlerinizin yanmasından şikayetçiyseniz sonrasında bir de bebek şampuanı ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Cildi temizledikten sonra yine uygun bir tonik kullanılması gerekir. Tonik temizlenen gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olurken , bakterilere karşı da cildi korur. Tonikte önemli olan şey alkol ve paraben içermemesidir. Bunlar cilde zarar verir.

Göz çevremiz hassas bir yapıya sahip olduğu için oraya gereken özeni göstermek gerekir. Göz çevresi için özel bir bakım kremi uygulanması önemlidir. Tüm bunlardan sonra cildimizin gündüz kaybettiği nemi kazanması için mutlaka nemlendirici bir krem kullanılması bunun yüze dairesel hareketlerle masaj yaparak iyice yedirilmesi gerekir. İşte bu kadar. Cildiniz günün tüm yorgunluğundan arınmış temizlenmiş ve uykuya hazır. İpucu niteliğinde bir bilgi daha eklemek gerekirse yatmadan önce saçlarınızı hafif bir şekilde tepeden toplayın. Çünkü saçlarınız uyku esnasında yüzünüze değeceği için sivilce ve siyah nokta oluşumuna davetiye çıkartabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git