Evde Aromaterapi İle Rahatlamanın Yolları

Evde Aromaterapi İle Rahatlamanın Yolları
15 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 243 kez okundu.

Evde aromaterapi ile rahatlamanın yolları.Aromaterapi genel olarak dünyada çokça tercih edilen bir yöntem iken ülkemizde yeni yeni uygulanmaya başlamıştır. Bu noktada yapılan rahatlama ile kişi adeta bir tedavi görür. Bu noktada kullanılan bir takım yağlar bulunmaktadır ve cilt tipine uygun olarak her ciltte farklı yağlar ile aroma terapi yapılmaktadır. Ancak genel olarak terapinin yağları yasemin, gül ve lavanta olarak karşımıza çıkmaktadır. Evde aroma terapi yapmak adına ilk olarak cilt tipine uygun yağlar aktardan temin edilmelidir.
İlk olarak normal ciltler için aroma terapi yağları sandal ağacı yağı, gül yağı ve lavanta yağıdır. Kuru ciltlere sahip iseniz bu noktada sarı papatya yağı, gül yağı, sardunya yağı tercih edilmelidir. Eğer karma bir cilt tipine sahip iseniz bunun içinde lavanta ve sardunya yağı tercih edebilirsiniz.
İlk olarak bu yağlar ile odanızın havasını değiştirmelisiniz. Belirlediğiniz yağlardan kaynar su içine birkaç damla damlatıp odanızın orta kısmına kabı yerleştirin. Buharı tüm odayı kaplayacak koku ve odanın havası değişerek bir rahatlama sağlanacaktır. İkinci adımda ise sıcak kompres uygulaması yapabilirsiniz. Sıcak su içerisine belirlediğini yağları damlatın ve yumuşak bir havluyu suda ıslatarak vücudunuza sıcak kompres uygulaması yapın. Ardından soluma yöntemi ile bu yağların buharını soluyun. Nefes yolunuz ve zihniniz rahatlayacaktır. Bununla birlikte yağlar ile hangi bölgede rahatsızlık hissediyor iseniz masaj yaparak yağı uygulayın yahut masaj merkezilerinde bu yağlar ile masaj yaptırın. Son olarak uygulanan diğer bir yöntem ise gece uykunuzun ferahlatıp sabaha dinç uyanmanızı sağlayacak bir aroma terapi yöntemidir. Ya lavanta ya da papatya yağını yastığınıza bir iki damla olacak şekilde damlatın ve ardından yastığı biraz havalandırın. Ardından bu yastık ile yatın, sabaha rahatlamış uyanacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git