Emzirme Döneminde Bitki Çayları İçilir Mi ?

Emzirme Döneminde Bitki Çayları İçilir Mi ?
14 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 225 kez okundu.

Emzirme Döneminde Bitki Çayları İçilir Mi ?Emzirme dönemi kadınlar için bir hayli önemli olan dönemler arasında en önemlisidir. Yeme ya da içme konusunda da bu dönem içerisinde oldukça dikkatli olmak gerekir. Bu bağlamda bakıldığı zaman emzirme dönemi içerisinde içilen bitki çayları ne kadar doğru, bu konuyu irdelemeye çalışacağız.

Emzirme dönemi içerisinde özellikle kafein içeren içecekler almak doğru bir davranış değildir. Fakat bazı bitki çayları bebeğinize ve size yararlı olabilir. Emzirme dönemi içerisinde zencefil, kuş burnu çayı, deve dikeni ya da ahududu gibi bitki çayları bebeğiniz ve sizin için yararlı olabilecek olan listede yer alır. Ancak tüm bünyeler aynı olmadığı için tüketmeden önce doktorunuza danışmanız daha doğru olacaktır. Tabii ki bu bitki çaylarını tüketirken dozajını abartmamalı ve belli bir ölçüde içmelisiniz.
Emzirme dönemi boyunca içilmeyen ya da içilmesi zararlı olan bazı bitki çayları da bulunmaktadır. bu bitki çayları, anason çayı, yeşil çay, papatya çayı, maydanoz çayı, kekik çayı ve kantaron çayı olarak sıralanabilir. bu çayları tüketmemeye dikkat etmeli, tüketseniz bile bir fincandan daha fazla içmemeye özen göstermelisiniz.

Bakıldığı zaman emzirme döneminde bitki çayının içilebildiği sonucuna varmamız mümkündür. Ancak bu tüketim kesinlikle abartılmamalı ve doktora danışılarak yapılmalıdır. Bebeğin ve sizin zarar görmemeniz için öncelikle doktor kontrolünde danışarak tüketim yapmanız doğru bir davranış olacaktır. Her hangi bir yan etkide ise derhal doktora başvurmanızda fayda vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git