Elmanın Cilde Faydaları

Elmanın Cilde Faydaları
22 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 250 kez okundu.

Elmanın cilde faydaları.Elmanın cilde olan faydalarından bahsedelim mi hanımlar? O zaman sizi daha fazla meraklandırmadan anlatmaya başlayayım.

  • Cildin parlak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Özellikle de kırmızı elma yemek parlak bir yüze sahip olmanızı sağlar.
  • Elma cildi hem temizler hem de nemlenmesine yardımcı olur. Bir dilim elmayı yüzünüz de güzelce gezdirin ve bu işlemi elmanın suyu bitene kadar yavaşça
    yüzünüzde gezdirin. Yaşlanmaya son hep genç kalkmak isteyenler; ince çizgilerim var nasıl mı gidecek diyorsunuz ? Rendelenmiş elmayı yüzünüze sürün ve yaklaşık olarak 15 dakika bekletin ve daha sonra yüzünüzü yıkayın . Kırışıkların azaldığını zamanla fark edeceksiniz. Cildiniz iyileşecek ve daha güzel görünecektir.
  • Güneş ışınlarına karşı koruma sağlar. Güneş yanıklarınız var ise elma ile tedavi uygulayabilirsiniz. Rendelenmiş elmanın içine bir kaşık gliserin ilave edin ve bu karışımı cilde sürün yaklaşık 15 dakika bekletin ve yüzünüzü soğuk su ile güzelce yıkayın. Akneli bir cildiniz var ise bir dilim elmayı dondurucuya koyun ve akneli olan cildinizde gezdirin.Dondurucuda bir saat kalması yeterlidir.
  • Elma çok iyi bir toniktir. Elma sirkesi ile suyu karıştırıp akşamları kullanabilirsiniz. Bir yemek kaşığı sirke biir yemek kaşığı suyu karıştırın ve bunu pamuk yardımı yüzünüze sürün ve yarım saat sora yüzünüzü ılık su ile yıkayın ardından soğuk su ile yıkayıp şok etkisi yaratabilirsiniz. Çok faydasını göreceksiniz tabii ki düzenli kullanırsanız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git