Elma Sirkesi İle Doğal Tonik Hazırlama Yöntemleri

Elma Sirkesi İle Doğal Tonik Hazırlama Yöntemleri
22 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 284 kez okundu.

Elma sirkesi ile doğal tonik hazırlama yöntemleri.Cildimiz gün içinde pek çok işleme maruz kalmaktadır. Bilinen en büyük yanlış makyaj yapmadığımızda cildi temizleyeme gerek olmadığıdır. Makyaj yapmadığımız zamanlarda bile cildimizi temizlememiz gereklidir. Bu temizlik için özel ürünler kullanabileceğiniz gibi evde hazırladığınız doğal ürünler de kullanabilirsiniz. Sabunla temizlik cildin ph düzenini bozduğu için güzellik uzmanları tarafından pek önerilmemektedir. Bu nedenle evdeki malzemelerle hazırlayacağınız bir temizleme toniği daha faydalı olacaktır. Makyaj yapıyorsanız makyaj temizleyici kullanabilir, makyajınızı temizledikten sonra toniği uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesi, temizliğin pek çok alanında kullanabileceğiniz bir malzemedir. Ev temizliğinde de oldukça etkili olan elma sirkesi cilt temizliği için de önemlidir. Doğal yöntemlerle kendi elma sirkenizi oluşturabileceğiniz gibi, elma sirkesini dışarıdan da satın alabilirsiniz. Sizlere önereceğim tonik için gerekli malzemeler ise elma sirkesi, limon, karbonat (kabartma tozu da olur) ve doğal zeytin yağıdır. Limon ve karbonat birlikte kullanıldığında çok güçlü bir beyazlatıcı etkiye sahiptir. Bu karışımı dişleriniz için de kullanabilirsiniz.

Bir kaşık elma sirkesine, bir çay kaşığı limon suyu, bir.çay kaşığı karbonat ve bir çay kaşığı doğal zeytin yağı ekleyin. Makyaj bulunmayan cildinize bu karışımı her gün düzenli olarak, yatmadan önce uygulayın. Sonrasında varsa nemlendiricinizi kullanabilirsiniz. Cildiniz bu tonik sayesinde, günün tüm yorgunluğunu atacaktır. Sabah dinlenmiş bir şekilde uyanan cildinize günlük uygulamanızı yapabilirsiniz. Düzenli kullanımla cildinizin daha parlak ve beyaz olduğunu göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git