Elma Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Elma Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?
22 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 272 kez okundu.

Elma Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?Cildimiz hem bakımlı görünmek hem de iyi hissetmek için çok önemlidir. Cilt bakımı için doğal yöntemler kullananlar için meyve ve sebzeler büyük önem taşımaktadır. Meyve ve sebzelerin cilde çok iyi geldiği bilinmekte, hatta bu nedenle meyve yerken yüze sürülmesi de önerilmektedir. Bu meyve ve sebzeler arasında ayva, salatalık, limon ve elma bulunmaktadır. Elma yemenin cilde çok iyi geldiği bilinmekte birlikte, elma kabuğunun da cilde faydalı olduğu bilinmektedir.

Elma kollajen bakımından oldukça zengindir. Bu da cildinizin parlak ve genç kalmasını sağlamaktadır. Özellikle kırmızı elma cilde parlaklık vermektedir. Elma, cildi nemlendirmekte ve temizlemektedir. Elma kabuğu ise elmaya göre daha fazla antioksidan madde içerdiği için daha faydalıdır. Özellikle cilt lekeleriniz için elma çok önemlidir. Lekenin üzerine sürdüğünüz elma kabuğu, lekenin renginin giderek açılmasını ve eski halini almasını sağlamaktadır.

Elma kabuğunu cilt için bu kadar faydalı yapan ise içinde bulunan triterpenoids adlı etken maddedir. Bu madde sayesinde cildiniz sürekli yenilenmektedir. Cildinize elma kabuklarını sürdükten yirmi dakika sonra yıkamazsınız. Bu sayede daha aydınlık, lekelerden arınmış ve nemli bir cilde kavuşabilirsiniz. Ayrıca elma kabuğu, cilt sarkmalarına engel olarak, gergin bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Cildin sürekli yenilenmesi ve üzerindeki ölü deriyi atması sayesinde cildiniz daha yumuşak bir yapıya sahip olacaktır. Ayrıca elma kabuğu kırışıklıkları da önleyecek ve cildiniz her zaman genç bir görünümde olmasını sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git