Doğal Yüz Temizleme Maskeleri

Doğal Yüz Temizleme Maskeleri
29 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 243 kez okundu.

Doğal yüz temizleme maskeleri.Bir yüzün temiz olması ,gözeneklerin kirden arınmış olmasıyla mümkündür.Eğer, cildimizdeki gözenekler kirden arınırsa yağ bezesi ve sivilce oluşumu da zorlaşır. Gözeneklerin yağ ve kirle tıkanması bakterilere sebep olur bu bakterilerde sivilce oluşumuna neden olur. Bu döngüden kurtulmanın bitkisel yolları da var elbette. Hem kolay , hem de etkili bu doğal yöntemler ile birlikte sizde kirden arınmış temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Özellikle, benim gibi cildi yağlı olanların, bence en büyük sıkıntısı gözenekteki yağ ve kir sonucu oluşan sivilcelerdir.Sizlere kendimin de uyguladığı bu doğal yöntemlerden bahsedeceğim.
-Yumurta akı maskesi: Yumurta akını su ile beyazlaşıncaya kadar çırptıktan sonra yüzünüze uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu formül cildi temizler ve düzenli kullanımda gözenekleri sıkılaştırır.. Ayrıca yumurta beyazını yüzünüze sürerek peçeteyle kapatarak kurumasını bekleyin. Yüzünüzden yavaşça kaldırın . Böylece siyah noktalardan da kurtulacaksınız.
-Elma sirkesi: Sirke içerdiği asit sayesinde gözenekleri kirden ve yağdan arındırır. Sirkeyi suyla incelterek de uygulayabilirsiniz.
-Maydanoz: Maydanoz gözeneklerin temiz tutulmasını ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Maydanozu cilde uygulamak oldukça kolay. Maydanozları ayıklayıp kaynar suyun içine atın ve soğuyuncaya kadar bekleyin .Daha sonra ya bir bez yardımıyla ya da pamukla cildinize 15 dakika uygulayın. Günlük uygularsanız daha etkili olacaktır.
-Karbonat: Hem iyi bir gözenek temizleyici hem de cildin ph dengesini koruyucudur.. Uygulama şekli: 2 kaşık karbonatla suyu pürüzsüz bir karışım haline getirinceye kadar karıştırmamız yeterli.Bu karışımı yaptıktan sonra cildinize masaj yaparak uygulayın. Uyguladıktan sonra da ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git