Doğal Yüz Temizleme Jeli Nasıl Yapılır?

Doğal Yüz Temizleme Jeli Nasıl Yapılır?
23 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 331 kez okundu.

Doğal Yüz Temizleme Jeli Nasıl Yapılır?Cildimiz en önemli aksesuarımızdır. Aksesuarımızın güzel ve gösterişli olması için cilt bakımımıza gereken özeni göstermeliyiz. Yüzümüz gün içerisinde en çok açıkta kalan bölgemiz olduğu için dışarıdan gelen etkilere en çabuk karşılık veren yerdir. Bu nedenle makjay yapsak da yapmasak da akşamları mutlaka yüzümüzü temizlememiz gerekmektedir. Bunun için en önemli yardımcımız jellerdir. Jellerin temizleme özelliği fazladır. Temizledikten sonra tonikleyip ardından da kremimizi sürüp rahat bir uyku çekebiliriz.

Piyasada yüz temizliğine verilen önemim giderek artması ve ürün çeşidinin genişlemesi hem fiyatlarda değişiklik gösteriyor hem de hangisinin iyi olduğuna karar vermemizi zorlaştırıyor. Ve bu jellerin, maskelerin içinde bulunan kimyasallar da hassas olan cildimize daha çok zarar veriyor. Bu nedenle doğal ürünleri kullanmak hatta onları evde hazırlamak ya da basit bir malzeme ile bu jelleri elde etmek mümkün.

Lavanta suyu güzel kokusunun yanında cilde uygulandığında sivilcelerimizi gidererek cildimize bir ferahlık ve canlılık katar. Aynı şekilde gül suyunun antiseptik özelliği nedeniyle cilt temizliği için uygundur. Kil gerek yapısı gerek içindeki uyarıcı maddeler ile cildi uyarır kan akışını hızlandırır. Aslında tek başına da kullanılabilir fakat ben bir karışım hazırlamanız için öneride bulunuyorum. Biraz da yulafa ihtiyacımız var. Sonrasında üç tatlı kaşığı gül suyu, üç tatlı kaşığı lavanta suyu, 5 tatlı kaşığı kil ve 5 tatlı kaşığı yulaf ile kıvamlı bir çamur elde ediyorsunuz ardından bunu yüzünüze uygulayıp 10 dakika beklettikten sonra duruluyorsunuz. Cildiniz tertemiz olacak. Arta kalan jeli de cam bir kabın ve ya kavanozun içinde muhafaza edip günde bir kere uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git