Doğal ve Yumuşak Cildin Püf Noktaları

Doğal ve Yumuşak Cildin Püf Noktaları
23 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 260 kez okundu.

Doğal ve Yumuşak Cildin Püf Noktaları.Herkes aynaya baktığında kendisini beğenmek ister. Bu beğenide ancak güzellikle olur. Güzellik ise duruş, diksiyon düzgünlüğü, kültür, saçların bakımı, doğal ve yumuşak bir cilt gibi unsurların bir araya gelerek oluşturduğu bir bütündür. İşte güzel olan insan kendini sever. Kendini seven insanda ise ister istemez bir özgüven oluşur. Özgüven eksikliğini yaşamamak içinde bir noktada insan biraz çaba sarf etmelidir. Özellikle cilt konusunda. Çünkü ciltte oluşan herhangi bir kusur kişinin kendini beğenmemesine yol açabilir. Bu yazımızda bu konu ile ilgili ayrıntılara yer vereceğiz. İlk olarak şunu söylememiz gerekir.

Doğal ve yumuşak bir cildin ilk kuralı beslenmeye dikkat etmektir. Her öğünde mutlaka antioksidanlar alınmalıdır. Antioksidanlara örnek olarak, böğürtlen, limon, portakal, sarımsak, brokoli, domates, kuru üzüm, ıspanak, yeşil çay, havuç, soya gibi besin ögeleri verilebilir. Çok şekerli ve yağlı sütlerden uzak durulmalıdır. Diğer bir önemli kural ise su tüketiminin 2-2,5 lt civarında olmasıdır. Hatta uzmanlar, sabah uyanır uyanmaz içilen bir ve ya iki bardak suyun güne daha zinde başlanmasına yardımcı olduğunu belirtmektedirler. Egzersiz, uzmanların sık sık önerdiği bir aktivitedir. Egzersiz vücutta ki toksinleri ve ölü deriyi atmakta birebir olduğu için mükemmel cilt için iyi bir adımdır.

Düzenli uyku vücut için oldukça önemlidir. Cilt için uyku daha anlamlıdır. Çünkü uyku saatlerinde beyin sadece vücutla ilgilendiği için ciltte ki yorgun görünümü alır, yaralar daha çabuk iyileşir. Yastık kılıfına özellikle dikkat edilmelidir. İki günde bir nevresimin değiştirilmesi gerekir. Makyajı çıkarmadan uyumamaya özen gösterilmelidir. Bu durum alışkanlık olursa siyah nokta oluşumu artabilir. Makyaj yaparken kullanılan ürünlerin hijyenine dikkat edilmelidir. Güneşe çıkarken mutlaka güneş koruyucu içeren kremler sürülmelidir. Nemsiz bir cilt elastikiyetini kaybetmeye mahkûmdur. Bu sebepten ötürü cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git