Doğal Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Doğal Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?
27 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 254 kez okundu.

Doğal diş beyazlatma nasıl yapılır?Çoğu insan diş sağlığına dikkat etmez. Çoğuysa dikkat ettiği halde dişlerinin sararmasından şikayetçidir. Diş beyazlatmak için en kolay yöntem doktora gitmektir. Ancak kolay olmasına rağmen Bazılarımız için stresli bir olaydır. Hiç strese girmeden evde kendiniz de dişlerinizi doğal yollardan beyazlatabilirsiniz. Ama en önemli konu dişleri doğru ve düzenli bir şekilde fırçalamaktır.
Doğal diş beyazlatma tariflerinden ilki için gerekenler; karbonat, adaçayı ve Tarçın. Hepsinden 1er çay kaşığı alıp birbirine ekleyin. Islak ve temiz bir diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayın. Her akşam yatmadan önce bunu uygulayın sonucu 1 haftada göreceksiniz.

Doğal yöntemlerden bir diğeri de çilektir. Çilek dişlerde tartar oluşumunu yumuşatır ve dişlere beyaz ve temiz bir görünüm verir. Diş macunlarında beyazlatıcı olarak kullanılan malik asidi içerir. İkinci olarak bu meyve, ağzınızdaki ve dişlerinizdeki bakterileri izale eden liflerle kaplıdır. Eğer çilek mevsimindeyseniz bu yöntemi de uygulayabilirsiniz. Çileği alın ve ezin, macun kıvamına geldiğinde dişlerinizi bunla fırçalayın. Dişlerinizi beyazlattığı gibi dişteki kalıntıları da temizler. Fakat bu uygulamayı sık tekrarlamamalısınız, çilek asidik olduğu için uzun süre kullanıldığında diş minesine zarar verebilir.

Muzda vücudunuz için gerekli çok değerli besinler vardır. Fakat muz kabuklarının bir işe yaramadığını düşünüp onları çöpe atarız. Muz da diş beyazlatma için kullanılan bir meyvedir. Dişlerinizi doğal yönden beyazlatmak için size önerimiz; Muzun kabuk kısmını ezip macun yapın, bunla dişlerinizi 2-3 dakika boyunca fırçalayın. 15-20 dakika sonra normal diş macununuzla fırçalayın. Bunu haftada 3 kez uygulayıp, beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

C vitamini açısından zengin meyveler dişlerinizi beyazlatmak yardımcı olabilir. Limon, portakal, çilek domates gibi gıdaları dişlerinize uygulayabilirsiniz. Bunları ezip macun yapın, fırçanıza sürüp, birkaç dakika boyunca bunla dişlerinizi fırçalayın. Fırçaladıktan hemen sonra ağzınızı çalkalamayın. Macun birkaç dakika dişlerinizde dursun. Daha sonra suyla temizleyin. Dişleriniz beyazlayacak ve temizlenecektir. Ek olarak; 40 gram ceviz kabuğunu 1 bardak suya koyun ve 20-30 dakika kadar kaynatın ve süzün. Günde 3 defa dişlerinizi bu suyla fırçalayın. Bu uygulama diş taşlarından kurtulmanızı yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git