Dişleri Beyazlatan Besinler Nelerdir?

Dişleri Beyazlatan Besinler Nelerdir?
27 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 250 kez okundu.

Dişleri beyazlatan besinler nelerdir?Güldüğümüz zaman ön plana çıkan dişlerimizin beyaz ve güzel olması çok önemlidir. Dişlerimizin, her gün diş fırçası ve diş macunu ile temizlesek de yeterince beyaz olmayabilir. Kozmetikçilerde, eczanelerde kimyasal diş beyazlatıcılar bulunduğu gibi diş hekimleri de dişleri beyazlatmak için uygulamalar yapabilmektedir. Bunun yanında evde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Limon ve karbonat karışımı en iyi beyazlatıcıdır. Bu karışıma bir miktar tuz da ekleyebilir ve dişlerinizi bu karışımla fırçalayarak, dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Tuz, antibakteriyel özelliği sayesinde dişlerinizi temizleyecek ve daha temiz gösterecektir. Limon ve karbonatın beyazlatıcı etkisini tezgaha döktüğüm bir damla karşımdan daha net gördüm. Yanlışlıkla yaptığım bu deney sonucunda, tezgahın karışım dökülen kısmı belirgin bir şekilde beyazdı. Ancak limon suyu kullanmanızı önermem, limonu sıkmalı ve karışımı öyle yapmalısınız.
Bunun yanında doğal temizleyiciliği ile bilinen doğal zeytinyağı kullanabilirsiniz. Doğal zeytinyağı ile yapılan gargara oldukça etkili olmaktadır. Hatta zeytini suda bekletip, bu su ile yaptığınız gargara sayesinde de dişleriniz beyazlayacaktır.

Çilek de diş beyazlatmada oldukça etkin bir besindir. Diş macunlarında da kullanılan çileği, ezerek macun kıvamına getirip dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda etkisini göreceksiniz. Çilek ile karbonatı karıştırıp bu macunu daha etkili hale getirmeniz de mümkün. Ancak bu karışımı midesine zarar verebileceği için ayda bir ya da iki kez kullanılmalı, çok sık kullanımından kaçınılmalıdır.

Bunun yanında bazı sebzeler de doğal diş temizleyicidirler. Havuç ve brokoli bunların başında gelmektedir. Portakal kabuğu kullanarak da dişlerinizi beyazlatmayı deneyebilirsiniz.
Gün içinde tüketilen besinler ve çay, kahve gibi içecekler dişlerin sarı bir görünüm almasına neden olmaktadır. Bu nedenle dişlerinizi fırçalamanın yanında beyazlamasını sağlamak için bu yöntemleri deneyebilir, daha parlak bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git