Diş İpi Kullanmayı Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Diş İpi Kullanmayı Gerektiren Durumlar Nelerdir?
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 251 kez okundu.

Diş ipi kullanmayı gerektiren durumlar nelerdir? Diş ipi ağız sağlığı açısından doktorlar ve diş hekimleri tarafından önerilen bir ağız temizleme yöntemidir. Ancak diş pi kullanılırken dikkat edilmesi gereken birçok kural olup yanlış kullanıldığı takdirde birtakım zararların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu konuya bir açıklık getirmek adına bu yazımızda sizler için diş ipi kullanmayı gerektiren durumlar nelerdir bunlar hakkında bilgilendirme sağlayacağız.
Diş temizliğinde önemli bir yere sahip olan diş ipi genellikle dişleri sık olan ve dişler arasına hiçbir şekilde müdahale ile temizlik yapılamayan hallerde kullanılması önerilmektedir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş ipi diş aralarına rahatlıkla girdiği için diş araları bu şekilde temizlenebilir. Eğer dişleriniz arasına fırça ile müdahalede bulunamıyor iseniz dişleriniz birbiriyle çok yakın hatta yapışık denebilecek boyutta ise bu noktada diş ipi muhakkak kullanılmalıdır.

Aynı zamanda diş hassasiyetinde de diş ipi kullanılması önerilmektedir. Bu noktada diş hassasiyeti olan kişilerde ilk günlerde diş ipi kullanıldığında acıma ve kanama durumu söz konusu olabilir. Ancak diş etlerindeki kanama sıklıkla karşılaşılan bir problemdir. Bu durum diş ipinin yanlış kullanılmasından kaynaklanabileceği gibi diş eti hastalıklarının da habercisi olabilir. Diş eti hastalıkları mevcutsa diş ipinin kullanımı büyük fayda sağlamaktadır. Diş etinin bulunduğu bölgeleri diş ipi temizleyerek kişiye rahatlama ve ferahlık sağlatır. Aynı zamanda bölgede oluşabilecek bakterilerde engelleyerek ağız içindeki yaraların oluşumunu engeller ve diş eti rahatsızlıklarına da çözüm olur. Genel olarak konuyu toparlamak gerekirse diş eti rahatsızlıklarınız mevcut ise, dişlerinize bir hassasiyet durumu söz konusu ise, bununla birlikte dişleriniz birbirine çok yakın ve fırça bu bölgelere ulaşamıyor ise diş ipi kullanılması gerekmektedir. Diş ipi kullanımına henüz başlamadı iseniz geç kalmış değilsiniz. Bu sebeple hemen marketten yahut en yakın eczaneden uygun fiyatlara diş ipi alarak dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığını koruyabilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git