Diş Ağrısını Önlemenin Yolları

Diş Ağrısını Önlemenin Yolları
20 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

Diş ağrısını önlemenin yolları. Diş ağrısı bir kişinin yaşayabileceği en ağır ve çekilmez ağrılardan bir tanesidir. Bu ağrı genel olarak dişte oluşan çürüklerden, iltihaplanan, apse gibi çeşitli bir takım sorunlardan dolayı meydana gelmektedir. Dişli ilgili sorunların muhakkak bir doktor kontrolü altında tedavi edilmesi gerekmektedir. Fakat olur da bu ağrı, doktora gidemeyeceğiz bir vakit kapınızı çalar ve sizi çaresiz bırakırsa bunu geçici süreliğine de olsa kendi yöntemlerinizle yok edebilir veya geçirebilirsiniz. İşte şimdi biraz bunlardan bahsedelim.
Bu ağrı bazı zamanlarda dişlerinizin arasına besin sıkışmasından dolayı meydana gelebilmektedir. Bu sebepten dolayı ilk olarak dişlerinizi güzel bir şekilde fırçalayarak bu ağrıyı geçirmeyi deneyebilirsiniz.
Eğer ki evinizde varsa ve kendisi doktorunuz tarafından size verilmiş ise bir ağrı kesiciden bu sırada yararlanabilirsiniz. Ama bunun kesinlikle doktorunuz tarafından onaylanmış olmasına özen gösterin.
Ağzınızın içinde ağrının olduğu bölgeyi soğuk su ile güzel bir şekilde çalkalamayı deneyebilirsiniz. Böylece ağrınız geçici bir süreliğine de olsa gitmiş olacaktır ve sizi de rahatlatacaktır. Aynı şekilde çalkalamak yerine yanağımızın üstüne ağrı olan tarafa doğru buz parçası koyarak bir mesaj yapabilirsiniz. Bu buz parçası ağrının olduğu yeri uyuşturacak ve bir süre sonra ağrıyı alacaktır. Bununla birlikte eğer ki şişlik gibi bir durum varsa koymuş olduğunuz buz parçası şişliği alacaktır.
Bakıldığı zaman görüntüsüyle bile dişi andıran karanfil, oluşmuş olan ağrınıza da çok iyi gelmektedir. Karanfili dişinizin ağrıyan yerine koyarak ağrınızın geçmesini sağlayabilirsiniz. Veya karanfil suyu yaparak ağzınızın içini ara ara onunla gargara yapabilirsiniz.
Tuzlu su yada isteğe bağlı olarak sirkeli su ile dişin ağrıdığı bölgeye doğru yapılan gargara da bu ağrının geçmesine çok iyi gelmektedir. Bu su bakterilerin önüne geçerek ağrı oluşumunu engellemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git