Diş Ağrısı Hangi Problemlerin Belirtisi Olabilir?

Diş Ağrısı Hangi Problemlerin Belirtisi Olabilir?
21 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

Diş ağrısı hangi problemlerin belirtisi olabilir? Diş ağrısı kimi zaman hafif bir sızlama ile olabilecekken kimin zamanında şiddetli dayanılmayacak derecede ağrılara sebebiyet verebilmektedir. Genellikle bu ağrı oluşan çürükler den dolayı veya iltihaptan dolayı oluşan bir ağrıdır. Bu durumu hafife almamalı hemen bir doktora gitmelisiniz. Çünkü bu ağrı bazı zamanlarda önemli hastalıklara sebebiyet verebilmektedir.

Bazı kişiler soğuk içtikleri zaman dişlerini hafif de olsa bir sızıntı hissederler ve bu durum oldukça rahatsızlık verir. Aslında her ne kadar hafif olup da sineye çekilirse dahi bazı kişiler sadece soğuk değil sıcak bir içecek i.tiklerin de dahil dişlerinde adeta bir sızıntı hissederler. İşte aslında bunlar dişte oluşan çürüklerin olduğunu meydana getirmektedir. Bu durumda direkt olarak doktora gidilmeli ve çürük tedavisinin önüne geçilmelidir Yoksa bu çürük bir süre sonra daha da ciddi ağrılara sebebiyet verecek ve bununla orantılı olarak yanındaki dişlerini sıçrayarak ağzınızın içerisinde bakterilerin gezmesine ve sizin sağlığınıza daha da ciddi bir şekilde tehdit etmesine sebebiyet verecektir.
Özellikle kişinin yirmilik dişleri dediğimiz en arkada bulunan altta ve üstte bulunan dişlerin çıktığı vakit, acayip derecede uyutmayacak bir tarzda ağrıya şahit olmaktadır. Bu durumda bir cerrah tedavisi yöntemi ile beraber bu dişlerin çekildiği görülmektedir. Aksi takdirde bu dişler çekilmediği zaman kişide çene yapısının bozulmasına sebebiyet verecektir Bu sizin bazen konuşurken zorlanma kadar ilerleyebilen ağzınızın şeklinin şeklinin bozulmasına dahi karışabilecek bir durumdur.

Özellikle diş etindeki kanamalar çok ciddi hastalıklara sebebiyet verebilmektedir. Kansere kadar birçok hastalığın habercisi anlamına gelen diş eti kanamaları özellikle dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda dişlerimizde ki kanamalar herhangi bir enfeksiyonu bulaşmış olduğunuzun habercisi de olabilmektedir. Bununla beraber şeker hastalığı gibi hastalıkların belirtisi de olabilen diş ağrıları muhakkak şekerin sorgulanması gerektiğini vurgulamaktadır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git