Dermatologlardan Cilt Bakım Önerileri

Dermatologlardan Cilt Bakım Önerileri
23 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 252 kez okundu.

Dermatologlardan Cilt Bakım Önerileri.Her yaştan her kişinin hem en güzel giysisi hem de en güzel makyajı hiç şüphesiz ki cildidir. Fakat herkes düzenli olarak cilt bakım uygulaması yaptıramıyor. Ancak herhangi bir güzellik merkezine gitmeden, kolaylıkla bulunabilecek ve ucuz olan ürünlerle evde de cilt bakımı yapılabilir. Evde yapılan bakımların ardından uyulacak birkaç püf noktasıyla da kusursuza yakın ciltler elde edilebilir.
Dermatologların da önerisi olan bu püf noktalarından bazıları şunlardır:

  • Her şeyden önce cildin içten sağlıklı olması gerekir ki bunun için de günde 2-3 litre su içmek gerekir. Cildin daha geç kırışması ve yaşlanması ayrıca akne ve sivilce gibi istenmeyen oluşumların gözlenmemesi için bu kurala mutlaka uyulmalıdır.
  • Su içmek kadar önemli olan bir diğer püf nokta da beslenmeye dikkat etmektir. Sürekli yağlı ve sağlıksız gıdalar ile beslenen insanların ciltlerinde mutlaka sorunlar görülür. Bu sorunlardan en bilineni akne ve sivilcedir. Fakat akne ve sivilceden daha zor tedavi edilen bir diğer oluşumlar ise yağ butonlarıdır. Cildin çok alt katmanlarında oluşan yağ butonları bazı durumlarda cerrahi müdahaleler ile giderilmektedir. Bunların önüne geçmek için cips, fast food ve gazlı içeceklerin tüketimine dikkat edilmelidir.

Bunların yanı sıra doktorların tavsiyesi olmadan herhangi bir cilt bakım ürünü kesinlikle kullanılmamalıdır. Doktorların yapacağı cilt analizine göre uygun görülen ürünler kullanılmalıdır.
Ayrıca gündüz kremleri ve gece kremleri birbirlerine karıştırılmamalıdır. Önerildiği saatlerde ve şekillerde kullanılmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git