Dermapen Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Dermapen Nedir ve Nasıl Uygulanır?
24 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 337 kez okundu.

Dermapen Nedir ve Nasıl Uygulanır?Güvenilir cilt gençleştirmeye ne dersiniz? Dermapen tam size göre 🙂
Bu yöntemin özelliği ; tahriş etmeden cildi, soymadan cildin yenilenmesini sağlayan bir tekniktir. Hangi alanlarda dermapen kullanılır? sorusunu cevaplayacak olursak da kırışıklar, göz çevresi ince çizgi, genişlemiş gözenekler için , akne izleri, gebelik çatlakları gibi bir çok alanda kullanılır.

Bu işlem nasıl uygulanıyor?
Uygulamaya başlamadan önce cilt iyice temizleniyor ve makyaj kalıntıları tamamen çıkarılıyor. Ardından cilt dezanfekte edilerek hazır hale getiriliyor. Uygulanacak olan bölgeye saf hyaluronik asid adı verilen dermapen uygulanıyor. Cihaz dil şekilde alınarak hızla cilde girip çıkan iğneler ile kanallar açılarak cildin iyileşmesi sağlanıyor. Bu uygulamaya yaklaşık olarak 40 dakika sürmekte ve işlem bitiminde cildin sıkılığı , kollajeni sağlanıyor ve bu şekilde kan dolaşımı artıyor. Bu işlemler bittikten sonra uygulama yapılan bölgeye petid maskesi uygulanır. 4 hafta ara ile en az 4 seans şeklinde yapılmasını önerilmekte.

Bu yöntemin lazerden farkı nedir diye soracak olursanız ; lazerden farkı yanık ısı hasarı yani yanık oluşturmadan ve cildi soymadan bu işlemi gerçekleştirmesidir. Yaz ayında rahatlıkla işlem yapılabilir çünkü cildin dış tabakası hasar görmez. En zor bölgeleri göz çevresi, dudak çevresi , burun kenarı gibi bir çok bölgeyi tedavi etmeye yardımcı olur. Artık bayanların sıkça kullandığı bu yöntem sayesinde daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git