Depresyona İyi Gelen Bitki Çayları Nelerdir ?

Depresyona İyi Gelen Bitki Çayları Nelerdir ?
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 247 kez okundu.

Depresyona iyi gelen bitki çayları nelerdir ?Herkesin hayatında zaman zaman zor dönemler yaşanabilir. Bazen bu zorlukların üstesinden gelmekte çok fazla zorlanırız ve depresyon moduna gireriz. Her ne kadar depresyondayım sözü pek ciddiye alınmasa da aslında çok önemli bir psikolojik problemdir. Dikkate alınmadığında sonu intihara kadar gitmektedir. İşte bu zorlu süreçte kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak bazı bitki çaylarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.
Depresyon sürecinde olan bireyler için önereceğimiz ilk bitki çayı, sarı kantaron çayıdır. Sarı kantaron bitkisi sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi ile öne çıkmaktadır.

Uykunun düzenlenmesinde, kişinin sinirlerinin yatışmasında ve seratonin yani mutluluk hormonunun biraz daha fazla tetiklenmesinde etkili olacak önemli bir bitki çayıdır. Depresyon sürecinde olan bireyler için denenmesi tavsiye edilir.Size önereceğim diğer bir bitki çayı da papatya çayıdır. Papatya çayı da uykuya dalmanızı kolaylaştırır ve gerilmiş kasların sinirlerin gevşemesine yardımcı olarak kişiyi rahatlatır.Papatya çayı içerek kendinizi biraz daha iyi hissetmenizi sağlayabilirsiniz.Ruh sağlığı her şeyden ön plandadır. Kendinizi hiç bir şey için heba etmeyin. Anti depresan haplar ve uyku hapları kullanmak yerine önceliğiniz bitki çaylarından yardım almak olsun. Bu süreçte melisa çayını da denemek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Aşırıya kaçmayacak şekilde tüketmeye dikkat ediniz. Günde 3 fincanı geçmemeniz önerilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git