Çörek Otu Zayıflatır mı?

Çörek Otu Zayıflatır mı?
15 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 290 kez okundu.

Çörek otu zayıflatır mı?Çörek otu biz insanlara sunulmuş çok büyük bir nimettir, çörek otunun faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Çörek otu iştah kesen özelliği ve içeriğindeki vitamin ve minerallerden dolayı tok tutma özelliğine sahiptir. Yapılan araştırmalardan da yola çıkarak zahmetsiz zayıflamaya yardımcı olan bir bitkidir. Yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı çörek otu veya bir çay kaşığı çörek otu yağı tok kalmanızı sağlayacaktır. Çörek otunu çiğneyerek veya havanda ezdikten sonra tüketmeniz önerilir. Size vereceği tokluk hissi ile masadan daha az yemek yemiş olarak kalkacaksınız.

Çörek otu aynı zamanda midenizin yumuşamasında ve bağırsaklarınızda kaygan bir ortam oluşturacaktır ve kabızlık sorunu da ortadan kalkacaktır. Tüm olarak yutacağınız çörek otunun pek faydasını görmeyebilirsiniz, çiğnemeli veya ezdikten sonra tüketmelisiniz. Düzenli olarak her yemekten yarım saat önce çörek otunu kullanırsanız bir ayda yaklaşık dört ile altı kilo arası bir kilo kaybınız olacaktır ve bu hiç de hafife alınmayacak bir ağırlıktır.

Çörek otu zayıflatır mı? Çörek otu ilaç sektöründe ham madde olarak bir çok hastalığın tedavisi için hazırlanan ilaçlarda kullanılmaktadır. İnsan bedeninin yaşayabileceği bir çok hastalığa şifa dır. Çörek otu; solunum yolları rahatsızlıklarında,tansiyon,astım,şeker hastalığı,kanser hastalığını yavaşlatmada ve daha birçok hastalık için şifa kaynağıdır. Ayrıca kimyasal saldırılara maruz kalan kişilerde ve radyasyon etkisini azaltmada da önemli derecede etkilidir. Çörek otunun faydaları saymakla bitiremeyeceğimiz kadar çoktur. Bir rivayete göre çörek otunun bir tek ölüme çare olmadığıdır, ölümden başka her şeye çare olduğu söylenir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git