Çocuklarla Beraber Oynanabilecek Eğlenceli Oyunlar

Çocuklarla Beraber Oynanabilecek Eğlenceli Oyunlar
19 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 236 kez okundu.

Çocuklarla beraber oynanabilecek eğlenceli oyunlar.Son zamanlarda tüm ebeveynlerin şikâyetçi oldukları bir konu var, çocuğum telefonun, bilgisayarın, tvnin başından kalkmıyor ne yapmam gerekiyor? Yapılacak şey basit çocukla zaman geçirmek, onunla oyunlar oynamak gerekiyor, çocuğunuzun sağlıklı bir yetişkin olmasını istiyorsanız ona zaman ayırmalı ve onunla oyunlar oynamalısınız. Çocuklar hayatı oynarken öğrenirler, bu öğrenme şekli eğlenceli bir şekilde olursa öğrenmeleri de kalıcı olur.

Peki, neler oynayabilirsiniz?
-Saklambaç, çocuğunuzun çok seveceği bir oyun, evde de rahatlıkla oynanabilir. Saklambaçla sayma becerisini geliştirmiş olursunuz.
-Birlikte yap-boz yapabilir zihin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.
-Legolarla oynayabilirsiniz, hem eğlenir hem de çocuğun yaratıcılığını geliştirmiş olabilirsiniz aynı şekilde oyun hamuru da yaratıcılığı geliştirir.
-İp atlayabilirsiniz, topla oynanabilecek bir sürü eğlenceli oyun var, yakan top, is top, basketbol, futbol çocuğunuzun zevkine göre bunları oynayarak fiziksel gelişimine katkıda bulunmuş olursunuz.
-Sıcak soğuk oyunu oynayarak çocuğun yer yön bilgisini geliştirebilirsiniz.
-Renk bulmaca oynayarak, renkleri tanımasını öğretebilirsiniz.
-Okulda çok sık oynadığımız deve cüce oyunu oynayabilirsiniz ya da gece gündüz.
-Çocuklar dağıtırken çok eğlenirler oyuncaklarını istediği şekilde dağıtabileceği oyunlar oynamalısınız, boyamalar yapmalısınız ve yaparken etrafı kirletmesine izin vermelisiniz.
-Sessiz sinema oynayabilirsiniz, çocuğun konuşmadan ifade etme becerisi gelişirken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmesini sağlamış olursunuz.
-Kız çocuğunuza evcilik oynayabilirsiniz, ona misafir olursunuz, erkek çocuklar daha çok silah, araba benzeri oyunlar oynadıkları için onlara oyunlarında eşlik edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git