Çocuklarınızın Önünde Yapmamanız Gereken Davranışlar

Çocuklarınızın Önünde Yapmamanız Gereken Davranışlar
3 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 220 kez okundu.

Çocuklarınızın önünde yapmamanız gereken davranışlar.Çocuklar son derece hassas varlıklardır ve bunun yanı sıra öğrenme çağında oldukları için gördükleri ve duydukları her şeyi beyinlerine işleyerek bunu ileri ki dönemde sergilerler. Bir nevi o an görülüp duyulan şey bilinç altına atılır ve ileri ki dönemde çocuk o durumu bir davranış biçimi olarak sergiler. Bu sebeple çocukluk çağında ki eğitim, gösterilen alaka, ilgi ve çocuk karşısında ki davranışlar çocuğunuzun ileri dönemde ki davranışlarını, hayat biçimini hatta karakterini belirler. Bu sebeple anne babalar çocukları önünde yaptığı hareketlere tavırlara ve eylemelere muhakkak ama muhakkak dikkat etmek zorundadır. Görüp duydukları her şeyi kopyalayan çocuklarımız önünde yapmamanız gereken bir takım davranışlar bütünü vardır. Bir genelle ile açıklayacak olursak çocuklar önünde yapılmaması gereken davranışlar şu şekildedir;

– Kesinlikte şiddet eğilimli davranışlar sergilememeli ve bu yönde eylemlerde bulunmamalıyız. Cümlelerimiz arasında kavga, dayak yahut şiddet içeren kelimeler bulunmamalıdır. Evde, trafikte, iş yerinde çocuğunuz yanınızda iken biraz daha sakin tavırlar sergilemek her zaman için sizin ve çocuğunuzun yararına olacaktır.
– Cinsel eğilimlerden kesinkes uzak durmalıyız. Cinsel içerikli yayınlar yahut sohbetler yapmaktan kaçınmalıyız. Bu davranış ve tutumlar çocuğun cinsel algılarında bozulmaya ve erken bir ergenliğe girmesine neden olabilir.
– Çocuklar önünde sürekli tartışmadan kaçınmalıyız.
– Kötü sözlerden ve yalandan çocuk yanınızda iken uzak durmalı çocuğu her zaman doğruya sevk etmeliyiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git