Çocukların Dişlerini Korumak İçin Yapılan Uygulamalar

Çocukların Dişlerini Korumak İçin Yapılan Uygulamalar
2 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 232 kez okundu.

Çocukların dişlerini korumak için yapılan uygulamalar.Çocuk demek çikolata demek, şeker demek. Hal böyle olunca dişlerin hassasiyeti zaman içerisinde daha fazla düşüyor ve çocuklarımız erken yaşta diş rahatsızlığına kapılıp, diş çürümesine ve diş eksikliğine maruz kalıyor.
Diş sağlığı bizim hayat standartlarımızı devam ettirmemiz için çok önemli bir etkendir. Çünkü yaşamak için besine ihtiyacımız vardır ve yemek yiyebilmek için de dişlerimizin olması çok ama çok önemlidir. Ağzımızda eksik olan bir diş yüzünden kalitesiz ve zaman alan bir yemek yeme süreci geçirmiş olacağız.
Çocuklarımız erken yaşta nasıl öğretilir ve bazı alışkanlıkları düzenlenirse,yaşam standardı bir o kadar daha yüksek olur. Çocuklarımıza her ağladığında her huysuzluk yaptığında eline şekeri, çikolatayı ve ya diş çürümesine sebep olacak tatlı yiyecekleri verirsek diş sağlığı ile bir o kadar oynamış bulunuyoruz.
Bırakın ağlasın! Her istediğinde çikolata vermeyin, bırakın mızmız olsun ama yine de susturucu olarak şekeri eline vermeyin. Gün içerinde defalarca şeker verilen çikolata ile susturulan onlarca çocuk var, çok değil 5-6 yaşlarında ağzında olan dişlerin çoğunun çürüdüğünü ve o yaşta çocukların kanal tedavisine maruz kaldığını göreceksiniz. Bunun olmaması için her zaman şu düşünceyi aklınızda çıkarmayın ” Ne kadar geç başlarsa tatlı alışkanlıklarına inanın o kadar daha sağlıklı”. Her gün değil hafta da bir kere iki verin şekerini, bu sayede inanın diş sağlığını daha çok korumuş olacaksınız.
Diş sağlığı sorunları peşinde ağrılı geceler ve dişleri çürük bir evlada sahip olmak istiyorsanız çocuklarınızı çikolata veya tatlı gibi yiyecek içecek şekerlerden uzak tutun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git