Çocukların Ayak Sağlığı Nasıl Korunur?

Çocukların Ayak Sağlığı Nasıl Korunur?
15 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 221 kez okundu.

Çocukların ayak sağlığı nasıl korunur? Çocuklarınızın ayaklarının sağlığını korumak için öncelikle ayakkabı seçiminde çok dikkatli olmanız gerekir. Çocuklarınızın yürümeye başlamasından itibaren ayak sağlığı daha önemlidir. Seçilen ayakkabının kaliteli olmasına özen gösterin çocuğunuzda yapısal ayak problemleri yaşanmasın.

Ayakkabı seçimi yaparken bebeğinizin ayağını sıkmayacak ayakkabı olmasına özen gösterin ki çocuğunuz ayakkabı içinde rahat olsun. Seçim yapılırken ayakkabının kaygan bir altı olmamasına özen gösterilmelidir. Çocuğunuzun ayakkabısı içinde havalanması için özellik olmasına özen gösterin.

Bazı çocukların ayakkabı seçimlerinde mutlaka ortapedik ayakkabı seçimi yapılması gerekir. Çocuklara en iyi ayakkabı almak demek pahalı almak demek değildir.. Kaliteli olması sağlıklığı için iyi olan bir ayakkabı olmalıdır. Çocuğunuzun ayağında bir problem hissederseniz mutlaka doktora götürmeyi ihmal etmeyin.

Çocuğunuz düz tabanlı ise ayakkabının içi destekli ayakkabılardan tercih etmelisiniz. Ayakkabı mutlaka hava alan bir ayakkabı olması gerekmektedir. Çocukların ayakları terlediklerinde mantar enfeksiyonu olmaması için ayakkabının kaliteli ve hava alma özelliğinin olması çok önemlidir. Ayakkabının tabanı çok sert tabanlı olan ayakkabılardan olmaması gerekir. Çocuğunuzun ayağının sağlıklı gelişimi için mutlaka ilk doğumdan belli bir zamana kadar kontrollerini sağlamalısınız. Küçük bir farklılık dahi sezdiğinizde mutlaka uzman doktordan yardım almayı unutmayın. Bazen erken teşhis bacak ve diz ile ilgili oluşabilecek sorunları da yok etmektedir. Ayakla ilgili gerekli kontroller 0-6 ay 12 ay ve 1-2 yaş arasında gözlenmesi gerektiğinin hatırlatmasını sağlayalım .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git